AŞK’A DAİR NE VARSA BUYURUN!


Banu ALTAY

Banu ALTAY

Yıllardır hatta asırlardır; başta şairler olmak üzere insanlar, aşkı anlatmaya çalıştı. Peki sizce başarabildiler mi aşkı anlatmayı? 

Başarmış olsalardı, şu an hala aşk üzerine yazı yazılmaması gerekirdi. Aşkı bir okyanusa benzetirsek; Bu zamana kadar yazılmış ve bundan sonra yazılacak ne varsa, ancak o okyanustan alınmış bir kova suyu anlatır. O bir kova su, okyanustan sadece küçük bir parçadır. Hiç o kovada, okyanusun zenginliğini bulabilir miyiz? 

Aşktan bahsedince; aşk şehitlerimizi anmadan geçmeyelim. Leyla'ya sorarlar; "Senin aşkın mı, yoksa Mecnun'un aşkı mı daha büyüktür?"

 Leyla cevap verir: "Elbette benim aşkım Mecnun'unkinden daha büyüktür. Çünkü Mecnun aşkını, kalbinde saklamayı beceremedi, onu dile düşürdü. Oysa ben onu kalbimde yaşadım ve yaşattım." Biz de Leyla gibi aşkı kalbimizde yaşayalım ve yaşatalım, onu dile düşürmeyelim. İlle de aşk üzerine konuşacaksak susalım. Çünkü; aşkı anlatmanın en iyi yolu susmaktır! Konu aşk oluca susmamız temennisiyle. Ben şimdi, aşkı anlatmak için susuyorum. Saygılarımla...

 


06 Aralık 2017 Çarşamba 21:46:05
322 defa okundu
Paylaş :     Arkadaşına Öner


En Çok

Bu Hafta

Bu Ay

Sakin kacirmayin......Warning: mysql_close(): 4 is not a valid MySQL-Link resource in /home/habercad/public_html/yazi.php on line 154