BEN SENİ ÇOK ÖZLEDİM.!


İBRAHİM BAKIR

 2+1 evimin salonun da kanape de oturuyorum. Saat gece, 12 yi, daha bir kaç dakika geçiyor. Sonbahar gecesi, ekim ayı işte. Dışarıda hafiften bir rüzgar var. Pencere açık, ufaktan içeriye giriyor. Karşım da kitaplığım, çayım her zaman ki gibi kupa da, açık ve dört şekerli. Sigaramı çay ile içmek gibi bir zevkten de mahrum değilim üstelik. Yine yanlızım her zaman ki gibi, ama şikayetçi misin ? Dersen, değilim. 

Sanırım alıştım bu duruma.

 Bak şimdi durup dururken sen geldin aklıma. Halbuki senlik bir durum da yok. Gerçi; genel de bu saatler de geliyorsun zaten. Bu saatlerde gelip hiç gitmediğin çok zaman oluyor. 

  Her neyse; konumuz bu değil tabi ki, konumuz; sen yok iken bir konunun da olmaması.! 

  Tam bura da kitaplığıma gözüm takılıyor, okuduğum binlerce kitap geliyor aklıma, sakın, hani ben aklına gelmiştim? diye geçmesin için den okuduğum binlerce kitap, milyonlarca cümle, milyarlarca kelime bana senden başka bişey anlatmadı ki hiç! 

  Öyle ki; matematik problemi çözerken bile.

  Bir araç a noktasın dan, b noktasına bilmem ne kadar mesafeyi, bilmem ne kadar hızla giderse kaç dakika da ulaşır? desin, aklıma gidişin gelip, 35 yaşın da koca adam utanmadan çocuklar gibi ağlamışlığım var. 

 Haa; çok ta abartmıyorum tabi, olur da malum olur hissedersin, bir iç çekersin, için acır, canın yanar diye canımın, istediği kadar yanmasına razı oluyorum. içten param parça olsam da tebessüm ediyorum. 

 Bu ara da bir sigara daha yaktım. Çok içiyorsun diye söylendiğini duyar gibiyim. İdare et, sen de dahil beni terk etmeyen tek şey sigaram. o kadar lüksü olsun, iki nefes te onun hakkı var. 

  Konumuzu dağıttık yine. Konumuz; senin yokluğun, yani benim yanlızlığım, kimsesizliğim, sahipsizliğim, sessizliğim, içime atışım, batışım, bitişim. 

 Mevzu derin yani. Sen yoksun! Kainattaki herşey ayaklarımın dibin de olsa kaç yazar. 

Yine çok konuştum değil mi? Unuttum yine söylemeyi.

 Ben seni çok özledim ANNE!!! 

Aklıma geldin ya yine;

    Sigaram daha sönmemişken, bir sigara daha yakasım geldi. 

 

  SIĞINDIĞIM İLK LİMANIM, SON DURAĞIM, İLK GÖRDÜĞÜM, İLK SÖZCÜĞÜM, EN SEVDİĞİMSİN.

İbrahim BAKIR

 


05 Ekim 2016 Çarşamba 18:14:59
1189 defa okundu
Paylaş :     Arkadaşına Öner


En Çok

Bu Hafta

Bu Ay

Rojin’den yedinci al...Warning: mysql_close(): 4 is not a valid MySQL-Link resource in /home/habercad/public_html/yazi.php on line 154