HAVA LİMANI


İBRAHİM BAKIR

   Geçtiğimiz akşam iftardan hemen sonra İstanbul Atatürk havalimanın daki malum terör saldırısını en şiddetli şekilde kınıyor, bunu yapanların Allah belasını versin diyorum. Şehadete eren kardeşlerime Allah tan rahmet, geride kalan ailelerine ve bütün milletimize sabırlar diliyorum.
 
  Artık görüyoruz ki; dünyanın neredeyse her tarafın dan, bu tür terör eylemlerini, duyuyor medya aracılığı ile izliyoruz. Daha yakın bir zaman da; ab nin merkezi Bürksel de, yine Fransa nın göbeği Paris te, Pakistan da ki terör olayları bunun örnekleri. Nitekim ülkemizde de artık benzer saldırılar oluyor.
 
  Değerli arkadaşlar; en az şahsımı yaşanan terör olayları kadar, olaylar sonrası, özellikle sosyal medya kabadayılarının attıkları nutuklar da üzüyor. Öyle ki; sanki önceden hazırlanmış gibi daha olay olur olmaz, paylaşımlar başlıyor, her bir insan klavye başında vatan kurtarıyor yeter ki internet paketi bitmesin. Acımızı yaşamak yerine her kesim birbirini suçluyor. Bir birinin kalbini kırıyorlar. Durum tamda bu kaosu planlayanların istediği gibi. 
 
  Beyinlerimi durmuş beyin mi yok açıkçası çözemedim. Ölüm üzerinden heleki böylesi bir acının üzerinden siyaset yapmak,  rant sağlamaya çalışmak bana göre dünyanın en adi en haysiyetsiz tutumudur.hz Resulullah fitne çıktığın da atlı olan atından insin, koşan yürüsün, yürüyen dursun. Buyurmuştur. Yani sakin olmayı önce anlamayı fitneye alet olmamayı tavsiye etmiştir. Rabbim bir daha dünyanın neresi olursa olsun böyle bir acıyı kimseye yaşatmasın.
 
  İbrahim BAKIR 
 
 

30 Haziran 2016 Perşembe 18:02:44
696 defa okundu
Paylaş :     Arkadaşına Öner


En Çok

Bu Hafta

Bu Ay

Ceza almadi…...Warning: mysql_close(): 4 is not a valid MySQL-Link resource in /home/habercad/public_html/yazi.php on line 154