Sinema Haberleri

  Ana Sayfa » Sinema » SEVGİLİSİ TARAFINDAN ÖLDÜRÜLDÜ!
example1
               
16 Ocak 2015 Cuma 11:53:54 

SEVGİLİSİ TARAFINDAN ÖLDÜRÜLDÜ!


1 Eylül 1983... Karaköy Akyol Sokak, Ayfer Apartmanı...Türk sinemasının en ünlü vamplarından Feri Cansel (Feriha Tereyağoğlu), kızı Zümrüt Tatari ve arkadaşı Pakize Songül Hay ile oturmaktadır.Saat 23:00'te kapı çalınır. Gelen Feri Cansel'in iki yıldır birlikte yaşadığı sevgilisi Kemal Melih Ük'dür (sağdaki fotoğraf). İflasın eşiğinde olan Ük, alkollüdür ve yeniden içmeye başlar. Misafir odasında oturdukları sırada, masanın üzerindeki çamaşır makinesinin merdanesini gören 38 yaşındaki İzmirli işadamı, Feri Cansel'e "Bunun burada ne işi var? Başka yere kaldırsana" diye kızar. Cansel ise sakın bir tavırla "Nereye koyacağımı ben bilirim" diye yanıt verir.
Bu sözler sonrasında, ikili arasındaki tartışma şiddetlenerek büyür. Kemal Melih Ük ani bir hareketle koltuktan kalkarak Amerikan bara gidip, çekmeceden silah alır. Feri Cansel, bunun üzerine, "Bu adam beni öldürecek, yardım edin" diye bağırmaya başlar. Ük de, "Sen ölümü çoktan hak ettin. Başka bir sevdiğin var. Seni ona yar etmeyeceğim" diye bağırmaktadır.
Ük dediğini yapar ve 7.65'lik Kırıkkale marka silahını art arda ateşleyerek, ünlü aktristi başından üç kez vurur. Şok geçiren kızı Zümrüt, katilin üzerine atlayarak silahı elinden almaya çalışırken, bir kez daha ateş alan silahla alnından hafif yaralanır. Melih Ük, olay yerinden kaçarken, Taksim İlkyardım Hastanesi'ne kaldırılan Feri Cansel kurtarılamaz. Feri Cansel'in kızı Zümrüt de hastaneye kanlar içinde gelmiştir.
Türk sinemasında, erotik furyasının sembol isimlerinden olan Kıbrıslı Feri Cansel'in yaşamı, işte böyle dramatik bir cinayetle noktalanır.
Melih Ük, cinayetten iki gün sonra Moda'da sokakta dolaşırken yakalandı. Karakolda, "Feri, tabancasını çıkarıp, 'Defol git' dedi. Elinden silahı almak isterken ateş aldı. Daha sonra silahı ben aldım ve ateş ettim. Pişmanım. Ancak ağır tahrik altındaydım. Benim hayatımı mahvetti" diye ifade verdi.
Melih Ük, 7 Aralık 1983'te başlayan duruşmada ise, Feri Cansel ile 1981 yılında tanıştıklarını, onun isteği üzerine İzmir'deki marketini satıp İstanbul'da yenisini açtığını söyledi. Ük, "Feri gece çalıştığı için, gazinodan alıp eve geç geliyordum. Bu yüzden işlerim aksadı ve borçlandım. Olay gecesi İzmir'den geldim. Feri'yi başka biriyle telefonda konuşurken gördüm. Kiminle konuştuğunu sorduğumda hakaret etti. Tartışma büyüyünce, Feri tabancayı alıp, 'Hayatımda başka kişiler var. Sevgilimle konuşuyordum' deyip üzerime yürüdü. Silahı elinden alıp birkaç el ateş edip kaçtım" şeklinde konuştu.
Ancak olayın tanıkları Feri Cansel'in kızı Zümrüt ile arkadaşı Pakize Songül Hay, bu ifadeyi yalanladılar. Adli Tıp raporlarında da ölüme neden olan 4 atıştan ikisinin uzaktan yapıldığı belirtildi.8 Kasım 1984'te görülen son duruşmada Kemal Melih Ük, 15 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.  KAYNAK:Türk Nostalji
Bu haberi nasıl buldunuz :
0 ziyaretçiden ortalama 0 puan.
Bu haber 3061 defa okundu
GÖKSEL BİR NUMARA...
AYAKTA ALKIŞLANDI
Paylaş :     Arkadaşına Öner

  Diğer Sinema HaberleriEn Çok

Bu Hafta

Bu Ay

Ikizlerinin dogum gu...