Kadın Haberleri

  Ana Sayfa » Kadın » DOĞAL GÜZELLİK...
example1
               
03 Kasım 2014 Pazartesi 23:25:33 

DOĞAL GÜZELLİK...


Katkısız ve organik yiyeceklere dönüşle beraber Estetikte de gençleşme, incelme gibi işlemlerde doğal görünüm ön plana çıkıyor.Türkiye’de özellikle son 20 yılda estetik ameliyatlara olan talebin artmasıyla büyük bir ekonomik potansiyelin de geliştiğini söyleyen Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı artık davul derisi gibi gerilmiş yüzler, hokka burunlar veya dolgun dudaklar yerine doğal görünümlü operasyonların tercih edildiğini söylüyor. Op.Dr. Güner estetikte trendlerin en belirleyici rolünü, gelişen yeni teknolojileri kullanabilen uzmanların olduğunun altını çizdi.Estetik kavramının  ülkemizde  bilinir hale gelmesiyle daha genç ve güzel görünme isteği , bu alanda yeni  yöntem ve teknolojilerinde gelişmesine ve alternatiflerin çoğalmasına katkıda bulunuyor. Eskiden  doktorlardan istenen”abartı”lı istekler, artık yerini daha doğal ve “kendi gibi olmak” gibi taleplere bırakıyor. Estetik  Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı hastaların daha bilinçlendiğini , teknolojiyi takip ettiklerini ve bununla birlikte  daha az ameliyatlı uygulamalar için başvurduklarını söylüyor. Doğal olmayı tercih etmenin olumlu bir gelişme olduğunu belirten Op.Dr. Güner; “Mesela burun ameliyatı olmaktansa burun kemerini bir dolgu ile  kamufle edilmesini istiyorlar. Düşük burun ucu olan bir hastanın ise yine dolgu ile burun ucunu kaldırabiliyoruz. Ufak rötüşlar yapılıyor. Yüzünde çökmesi olanlara ultrason, lazer ve benzeri uygulamaları yapıyoruz. İnsanlar kendileri gibi olmak istiyorlar. Bazı ameliyatlardan artık tamamen uzak duruyoruz. Mesela yüz germe yapıyoruz ancak mimik estetiğini çok az yapıyoruz. İnsanları başkasına benzetiyor çünkü. Ya da kaş kaldırma işleminde kaşı kaldırma işlemi yapılıyor ancak kaşı doğal çizgisinde tutan ameliyatsız çözümler oluşturuyoruz.Hastalarda doğal olmayı tercih ediyor, zaten asıl yakışanda doğal olanı” dedi.
Uzman doktorların yaptığı işteki becerileri, buldukları yeni yöntemler  ve  teknolojinin estetiğin içine çok girmesinden dolayı  lazer, ultrason benzeri uygulamaların yanı sıra kullanılan ilaçların, düzeltici ajanların, kırışıklık açan maddelerin de teknolojileri değişiyor. Mesela çok ince kırışıklıklar bile ameliyatsız açılabiliyor. Bunun yanı sıra Kök hücre tedavileri çok yeni ve ülkemizde başarıyla uygulanıyor. Kişinin kendi hücresi kullanılabildiği gibi, kişinin kanından, yağından veya  kemik iliğinden elde edilen kök hücreler gençleştirmede ya da bir organı yenilemede kullanılabiliyor.  Burada trendi belirleyen, yeni  teknolojiye sahip olup bunu hastalarına aktarabilen merkezlerdir. Hasta bilinçli geliyorsa yeni teknolojilerle uygulama isteyebilir. Ancak estetik merkezlerinde yeni teknolojiler mevcutsa gelen hasta bilgili olmasa bile oradaki uzman bunu hastasına önerebilir.
Op.Dr. Hüseyin Güner  yeni trendleri ve teknolojileri takip etme konusunda “ Hastalara tek tavsiyem işin uzmanına ve ehline gitsinler, zaten doğallığı korumak için işini iyi yapan hekimlere giderlerse doğallığı da yakalarlar” tavsiyesinde bulunuyor.
 
 
Bu haberi nasıl buldunuz :
0 ziyaretçiden ortalama 0 puan.
Bu haber 1275 defa okundu
TERİM’İN SON GÖZDESİ
FOÇA’YA YERLEŞECEĞİZ...
Paylaş :     Arkadaşına Öner

  Diğer Kadın HaberleriEn Çok

Bu Hafta

Bu Ay

Belediye baskan aday...Warning: mysql_close(): 4 is not a valid MySQL-Link resource in /home/habercad/public_html/haber_oku.php on line 369