Güncel Haberleri

  Ana Sayfa » Güncel » AYŞE HANIM ERKEK GİBİ...
example1
               
04 Ekim 2014 Cumartesi 20:42:34 

AYŞE HANIM ERKEK GİBİ...


Bursalı kadın kasaplar erkekleri aratmadıBursa’da Kurban Bayramı’na erkeklere taş çıkaran kadın kasaplar damgasını vurdu. Ellerine bıçak alıp koyun yüzen kadınlar, bu zamana kadar yaralanmadıklarını söyledi.Bayram namazını kılan vatandaşlar, kurbanlarını kesmek için pazar yeri ve yeşil alanlara akın etti. Soğanlı Mahallesi’ndeki yeşil alanlar, kurbanını kesmeye çalışanlarla doldu. Erkeklerin kestiği hayvanların yüzülmesine kadınlar da yardım etti. Eline bıçağı alan kadınlar, eşlerine taş çıkardı.
İki çocuk annesi Ayşe Altın (41), kasaplık yapan eşine her bayram yardım ettiğini belirterek, “Kesilen hayvanı parçalamayı ve derisini yüzmeyi kasap olan eşimden öğrendim. Akşama kadar kaç tane koyun keseriz bilmiyorum ama 4 saat içinde 20 ayrı küçükbaş hayvan kestik" dedi.
Kendi kurbanlarını kesen Yüksel Uygun ise, eşinin kendisine yardım ettiğini, küçüklükten beri hayvan kesimi yapabildiğini söyledi. Erkeklerin kendilerini yaralamalarına anlam veremediğini ifade eden Uygun, “Bugüne kadar kendimi hiç yaralamadım. Konya’da küçüklüğümden beri hayvanların arasında yaşadığım için kesmesini, yüzmesini her şeyini iyi bilirim. Erkekler gelsin, kurbanın nasıl kesileceğini görsün” diye konuşturdu.Kadın kasapların yaptıklarına hayran kalan çevredeki vatandaşlar ise, "Allah nazardan saklasın" yorumunu yaptı.
KAYNAK:Bursa Hakimiyet Gazetesi
Bu haberi nasıl buldunuz :
0 ziyaretçiden ortalama 0 puan.
Bu haber 645 defa okundu
PSİKOLOJİK TEDAVİ GÖRÜYOR
BAĞLAMASIYLA SUYA UÇTU
Paylaş :     Arkadaşına Öner

  Diğer Güncel HaberleriEn Çok

Bu Hafta

Bu Ay

Begeni rekoru...