Haftanın Şıkları Haberleri

  Ana Sayfa » Haftanın Şıkları » NERELERDE DENİZE GİRİLEBİLİR?
example1
               
20 Haziran 2014 Cuma 23:04:58 

NERELERDE DENİZE GİRİLEBİLİR?


Sıcak havayla birlikte İstanbullular sahillere akın ediyor. Peki İstanbul’da hangi plajlar temiz suya sahip? İstanbul‘da nerelerde denize girilebilir?İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü ekipleri, kentte plaj alanı olarak belirlenen 80 noktada, 15 Mayıs'tan itibaren denetimlerine başladı. Ekiplerin 15 günde bir yaptığı son analize göre, İstanbul'daki 69 yüzme alanının "iyi kalite", 11 yüzme alanının ise "yeterli kalite"de deniz suyuna sahip olduğu belirlendi.
BİR TEK RİVA PLAJI
İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü'nün yüzme alanlarında yaptığı ölçümlere göre, deniz suyu kalitesi, iyi, yeterli ve kötü olmak üzere üçe ayrıldı. Son ölçümlere göre İstanbul'da Riva Plajı'nda deniz suyu kötü kalitede çıktı.
Kilyos, Tarabya, Caddebostan, Florya, Selimpaşa, Gümüşyaka, Silivri, Kumburgaz ve Şile'nin de aralarında bulunduğu bir çok noktada deniz suyu iyi kalitede. Yani temiz.  
İstanbul'un en çok denize girilen yerlerinden olan Adalar'da yapılan analizlerin hepsi "iyi" kalitede.
9 noktadadeniz suyu yeterli kalitede. Bunların arasında Binkılıç Çilingoz PLajı, Beylikdüzü Gürpınar Halk Plajı, Büyükçekmece Çocuk Sahili, Ağva Halk Plajı yer alıyor.
80 YÜZME ALANI BELİRLENDİ
İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü Çevre Sağlığı Şube Müdürü Hüseyin Özyurt, "İlimizde 80 yüzme alanı belirlenmiştir. Yapılan analizlere göre kötü kalitede suya rastlanılmamıştır. Bütün yüzme alanları halkımızın güvenle gireceği şekilde sezona hazırdır. Sayın halkımızı şu konularda da uyarmak istiyoruz. Yüzme dönemlerinde üzücü hadiseler de olabiliyor. Özellikle yüzme alanı olarak belirlenmeyen yerlerde boğulmalar yaşanabiliyor. Bu nedenle yüzme alanı olarak belirlenmemiş yerlerde denize girilmemesini rica ediyoruz." diyor.
Bu haberi nasıl buldunuz :
0 ziyaretçiden ortalama 0 puan.
Bu haber 1934 defa okundu
IRAK’A 300 ASKERİ DANIŞMAN
MARMARA’DA DEPREM...
Paylaş :     Arkadaşına Öner

  Diğer Haftanın Şıkları HaberleriEn Çok

Bu Hafta

Bu Ay

Ata boyle bindi......Warning: mysql_close(): 4 is not a valid MySQL-Link resource in /home/habercad/public_html/haber_oku.php on line 369