Haber Haberleri

  Ana Sayfa » Haber » BURSA’DA ONLARCA ÖĞRENCİ HASTANELİK OLDU!..
example1
               
20 Mart 2014 Perşembe 18:19:51 

BURSA’DA ONLARCA ÖĞRENCİ HASTANELİK OLDU!..


Bursa’da Başbakan Erdoğan’ın mitingi öncesi Yıldırım ve Osmangazi’de hissedilen ağır koku onlarca öğrenciyi hastanelik etti.Bursagaz 11 ekiple şüphe edilen noktalarda yaptığı seviye ölçümlerinde herhangi anormal bir durum olmadığını tespit ederken, kokunun meteorolojik değişimden dolayı havada oluşan ozon gazı (O3) ile benzerlik gösterdiği öne sürüldü.

Yıldırım ilçesinde 4 okulda öğrenciler mide bulantısı ve kusma şikayetiyle hastaneye kaldırıldı. Şevket Yılmaz Araştırma Hastanesi ile Çekirge Çocuk Hastanesi'ne onlarca öğrenci getirildi.

Sabah saatlerinde Bursa ovası, Kestel,Yıldırım ve Osmangazi ilçelerinde hissedilen koku polis, itfaiye ve Bursagaz'ı alarma geçirdi. Bursagaz yetkilileri yaptıkları ölçümlerde herhangi bir doğalgaz kaçağı, sızıntı veya benzeri bir durum olmadığını bütün noktalarda yaptıkları ölçümle belirlediler. Kokunun kimyasal bir sızıntıdan kaynaklanıp kaynaklanmadığı araştılırken, bazı uzmanlar kokunun topraktan oluşan ozon gazı ile benzerlik gösterdiğini iddia etti.

Yıldırım'da ise bazı okullarda panik yaşandı. Güllük Mahallesi Yıldırım İmam Hatip Okulu, Haşimişcan İkokulu, Yiğitler Gülhanım Karasu Okulu ve Namazgah Okulu'nda bazı öğrenciler kusma ve mide bulantısı şikayetiyle hastaneye götürüldü. Çok sayıda öğrenci Şevket Yılmaz Araştırma ile Çekirge Çocuk Hastanesi'ne kaldırıldı.

Halk Sağlığı, polis ve itfaiye ekipleri olayla ilgili geniş çaplı araştırma başlattı

Kaynak:Bursa Hakimiyet

 

 

Bu haberi nasıl buldunuz :
0 ziyaretçiden ortalama 0 puan.
Bu haber 809 defa okundu
BELÇİM BİLGİN’İN HÜZÜN DOLU HİKAYESİ!..
3 KIZ KARDEŞE
Paylaş :     Arkadaşına Öner

  Diğer Haber HaberleriEn Çok

Bu Hafta

Bu Ay

Iyi ki dogdun sevval...