Ekonomi Haberleri

  Ana Sayfa » Ekonomi » DOĞUM İZNİ EŞİTLENİYOR!..
example1
               
25 Ekim 2013 Cuma 15:11:14 

DOĞUM İZNİ EŞİTLENİYOR!..


SSK’lı erkeklerin babalık izni, 10 güne çıkarılarak memurla eşitlenecek. Doğum yapan memur yarım gün çalışabilecek.Kasım'da Meclis'e gelmesi beklenen doğum teşviğine yönelik düzenlemenin detayları bir bir ortaya çıkıyor. Eşi doğum yapan erkeğe verilen babalık izninde memur-işçi ayrımı kaldırılıyor.

Halen memurlar 10, SSK'lılar ise 3 gün izin yapabiliyor. Düzenleme ile SSK'lı erkekler de 10 gün babalık izni kullanabilecek. Annelerin doğumdan sonra kullandığı 16 haftalık izin de 18 haftaya çıkarılacak.

Doğumdan sonra kısmi zamanlı veya yarı zamanlı çalışma şekli devreye sokulacak. Memur anneler, yarım maaşla yarım gün çalışabilecek. Bu süre, çocuk ilkokula başlayıncaya kadar uzayabilecek.

3 ÇOCUK İÇİN BORÇLANMA


Anne, bu sürenin istediği bölümünde yarı zamanlı çalışmayı seçebilecek. Aynı düzenlemenin özel sektörde de geçerli olabilmesi için esnek çalışma modeli devreye sokulacak. Doğum iznine çıkan annenin yerine, istihdam bürolarından geçici süreli çalışan sağlanabilecek. Kadınlara 3 çocuk için geriye dönük borçlanma imkanı gelecek.

        
Kaynak:Ankara Haber

 

 

Bu haberi nasıl buldunuz :
0 ziyaretçiden ortalama 0 puan.
Bu haber 1145 defa okundu
’’FATİH’’İN YAYIN SAATİ DEĞİŞTİ!..
GEÇMİŞ OLSUN
Paylaş :     Arkadaşına Öner

  Diğer Ekonomi HaberleriEn Çok

Bu Hafta

Bu Ay

Buyuk begeni topladi...