Ekonomi Haberleri

  Ana Sayfa » Ekonomi » VATANDAŞA SİGORTA SOYGUNU!..
example1
               
05 Eylül 2013 Perşembe 18:00:19 

VATANDAŞA SİGORTA SOYGUNU!..


Bankaların ardından, 0850’li hatlardan arayan şirketler de vatandaşı sigorta oyunlarıyla soymaya başladı. Tekliflere dikkat edin!Bankaların kredi verirken şart koştuğu hayat ya da ferdi kaza sigortalarından bıkan vatandaşın peşine şimdi de, 0850'li hatlardan arayan şirketler düştü.

Sigorta satmak için sürekli arayan bu şirketler, satışı yaptıklarında da tacizlerine devam ediyor. Bir kere sisteme giren vatandaş, bu kez diğer şirketler tarafından günde en az 10 kere aranarak yıpratma stratejisi uygulanıyor.

KURTULMAK 900 LİRA


Tespiti zor olduğu için 0850'li hatlardan arayan şirketlerin, vatandaşa söyledikleri ile gönderdikleri poliçelerin içeriği de birbirini tutmuyor. Kandırıldığını anlayan vatandaş, sistemden çıkmak istediğinde ise 900 lira vazgeçme cezası kesiliyor. 0850'li numaralı bir şirketten sigorta yaptıran Mehmet Tereci, bu tür olayların son örneklerinden.

Başbakanlık'a şikayette de bulunan Tereci, "Beni sürekli 0850'li hatlardan şirketler arayarak, ferdi kaza sigortası için 299 lira ödemem gerektiğini yoksa cayma parası olarak 900 lira ödemek zorunda kalacağımı söylüyorlar. Bir yıl önce bunlardan birine inandım ve kredi kartımdan 299 lira çektiler. Ondan sonra ardı arkası kesilmedi her ay 3-4 kere arayıp adeta tehdit ediyorlar" diyor. Arayanların hepsinin farklı firma olduğunu söyleyen Tereci, telefonumu diğer şirketlere de vermişler" dedi. Tereci "Bizleri soyanlara köklü bir çözüm bulunmasını istiyorum" ifadesini kullandı.

ARKASINDA BANKALAR VAR


Sigorta acenteleri derneği TÜSİAR'ın kurucu Başkanı Neşe Demirağ, bu tür 0850'li numaraların güvenilir olmadığını ve asistan şirketlerinin bankalarla birlikte çalışarak, poliçe sattıklarını belirtti. Demirağ, "Bankalar bence isimleri yıprandığı için bazı asistan şirketlerle ile anlaştı ya da firma kurdular. Müşterilerinin bilgilerini bu kurumlara aktardılar. Bankalar kazanç peşinde. 20 bin lira ceza caydırıcı olmuyor" dedi.

        
Kaynak:Ankara Haber

 

 

Bu haberi nasıl buldunuz :
0 ziyaretçiden ortalama 0 puan.
Bu haber 971 defa okundu
TARKAN KONSERİNDE TUVALET KRİZİ!..
YURTSEVEN KARDEŞLER DÖNDÜ
Paylaş :     Arkadaşına Öner

  Diğer Ekonomi HaberleriEn Çok

Bu Hafta

Bu Ay

Yeni single yeni ima...