Spor Haberleri

  Ana Sayfa » Spor » BURAK YILMAZ AVRUPA DEDİ!..
example1
               
16 Haziran 2012 Cumartesi 22:03:17 

BURAK YILMAZ AVRUPA DEDİ!..


Transfer piyasasının gözde isimlerinden olan Burak Yılmaz, öncelikli olarak kariyerine Avrupa’da devam etmek istediğini söyledi.Transfer gündeminin bir numaralı ismi olan Burak Yılmaz, Lig TV'ye verdiği röportajda transfer süreci ile ilgili önemli ipuçları verdi. Trabzonspor'dan kesin olarak ayrılacağını dile getiren Burak, öncelikli hedefinin Avrupa'da futbol oynamak olduğunu söyledi.

Bazı teklifler aldığını ve bu teklifleri şu anda değerlendirme aşamasında olduğunu söyleyen Burak Yılmaz, transferinin 1 hafta içerisinde netlik kazanacağını dile getirdi.

- Nasıl geçiyor tatil?

"Her şey güzel. Yoğun bir ligden sonra milli takım kampı, şu anda dinlenmeye çalışıyoruz. Yine de yoğun oluyor bizim için tabii ki transfer gündemi var. Ailemi uzun zamandır görmüyordum onlarla birlikteyim. Herşey çok güzel çok olumlu geçiyot benim için. İnşallah böyle devam eder."

- Milli takım nasıl geçti?

"Neler yapabileceğimizi hazırlık maçlarında gösterdik. Yeni bir heyecan, yeni bir takım ve yeni bir oluşum içerisindeyiz. Hem değişip hem gelişip hemde yarışmaya çalışacağız. Her şeyin çok olumlu gittiğini söyleyebilirim. Yeni hocamızın bize verdiği enerji çok iyi ve pozitif yönde. Biz de ondan aldığımız bu enerjiyi sahaya yansıtmaya çalışıyoruz. Hazırlık maçlarının çok iyi geçtiğini düşünüyorum. Bir hazırlık maçı daha var. O maçı da iyi geçirip Hollanda' ya çok iyi bir şekilde gidebileceğimizi düşünüyorum."


- Burak Yılmaz' ın geleceği ne olacak? Nedir transferdeki son durum?

"Her şeyden önce ilk defa konuşuyorum. Hiç kimseye hiçbir şey söylemedim. Hep benim ağzımdan bir şeyler yazılıp çiziliyor. En çok üzündüğüm Trabzonspor'da oynamak istemediğimle alakalı olan söz. Ben bunu hiçbir zaman kullanmadım. Kullanamam çünkü benim karakterime ters. Trabzonspor'un bana neler verdiğini, beni nerelere getirdiğini görüyorum. O yüzden böyle bir kelime ağzımdan çıkamaz. Bunu öncelikle taraftarlarımızın bilmesini isterim. Ben kulübümü çok seviyorum, çok gelişim ve değişim gösterdiğim hayatımı bana geri veren bir yer. O yüzden Trabzonspor'a, Avni Aker Stadyum'una çok şeyler borçluyum. Bu yüzden onlar güzel hedeflerin peşinden koştuğum yerler olarak kalacak.

ŞENER VE GÜNEŞ'TEN İZİN İSTEDİM

Başkanım ve hocam ile konuştuğum doğru. Avrupa'da oynamak için onlardan izin istedim. Onlar da bana bu izni istemeyerek de olsa verdiler. Ben onların evladıyım. Birlikte çok yol aldık, beraber yürüdük. Onlara ne kazandırdığımı onlar biliyor tabii ki. Onlar da bana çok şeyler kazandırdı. O yüzden gönülsüz olarak izin aldım onlardan. Şu anda bir hafta içinde öyle zannediyorum ki ne olacağını göreceğiz. İyi şeyler oluyor benim hayatımda, inşallah bundan sonra da böyle devam eder. Şu an için beklemedeyim. Önüme güzel şeyler geliyor. Bunları en sonuna kadar görmek istiyorum. O yüzden bekliyorum. Trabzonspor'a başta Şenol Hoca'm ve başkanıma herkese çok teşekkür ederim."

- Selçuk İnan'ın bu gün yaptığı açıklamalarla ilgili neler söylemek istersin?

"Biz Selçuk ile arkadaşdan öte kardeş gibiyiz. Aynı duygular aynı temenniler benim içinde geçerli. O hayatta herşeyin en güzelini hak ediyor. Allah inşallah ona hayatta en güzel şeyleri sunar. Ben de kendi açımdan öyle şeylerin olmasını istiyorum çünkü bende bunları hak ediyorum. Her futbolcunun hayatında iniş çıkışlar olabilir. Benimki çok gözle görülür oldu. Herkes gördü inişli çıkışlı dönemlerimi. Belki bu geriden gelen genç oyuncular için bir örnek olur. Seçuk'a da başarılar diliyorum. İnşallah ben de bundan sonra daha iyi yerlerde olurum."

- En büyük hayalin nedir?

"Lig olarak birşey söylemek istemiyorum çünkü yeniden birçok şey yazılık çizilebilir. En büyük hayalim Avrupa'da kendimi daha çok geliştirebileceğim iyi bir takımda oynamak. Bunu da başarabileceğimi düşünüyorum. Şu anda en büyük hayalim Avrupa'da büyük bir kulüpte oynamak. Türk futbolcuları ile ilgili bir önyargı vardı. Son zamanlarda bunu yavaş yavaş kırdığımızı düşünüyorum. Ben de bunu kırmak için inşallah elimden geleni yapabilirim. Ancak ne olacağını bilemeyiz. Şu anda sadece beklemedeyim. Önüme gelen teklifler var. İnşallah en iyisini seçerek bundan sonraki yaşamımı Avrupa'da sürdürmek istiyorum. Ama dediğim gibi ne olacağı ile ilgili bir şey söyleyemem."

- İdolün kim?

"Brezilyalı Ronaldo'yu çok beğeniyorum. C. Ronaldo'yu da çok beğeniyorum ama idolüm yok. Kendimi geliştirmeye çalışıyorum."

- Eleştiriyor musun kendini?

"Tabii ki eleştiriyorum. Zaten eleştirmesem kendimi geliştiremezdim."

- Kırgın ayrılmıyorsun değil mi?

"Olur mu öyle şey? Ben Trabzonspor'a transfer olduğum ilk yıl Türkiye Kupası'nı aldık. İkinci yılımda Süper Kupa'yı kazandık ve şampiyon olduk. En azından biz şampiyon olduğumuzu düşünüyoruz. Trabzonspor olarak 3. yılımda kariyerimde ilk defa şampiyonlar liginde oynadım ve rekor kırarak gol kralı oldum. Alınacak başka kupa kalmadığını düşünüyorum. Çok mutlu ayrılacağım. Eğer olursa tabii ki. Temennim ayrılarak Avrupa'da iyi bir takımda oynamak ama dediğim gibi neler olacağını hiçbirimiz bilemeyiz."

AKŞAM-SPOR

 

Bu haberi nasıl buldunuz :
0 ziyaretçiden ortalama 0 puan.
Bu haber 973 defa okundu
BEŞİKTAŞ SAMET AYBABA İLE ANLAŞTI!..
YENİ SİNGLE
Paylaş :     Arkadaşına Öner

  Diğer Spor HaberleriEn Çok

Bu Hafta

Bu Ay

Ekranlara donuyor...