Magazin Hattı Haberleri

  Ana Sayfa » Magazin Hattı » ACUN ILICALI’DAN İZİNSİZ RESİM KULLANIMINA DAVA!..
example1
               
07 Haziran 2012 Perşembe 19:30:48 

ACUN ILICALI’DAN İZİNSİZ RESİM KULLANIMINA DAVA!..


Televizyon dünyasının ünlü ismi Acun Ilıcalı, kendisinden izinsiz aile resimlerini kullanan firmaya dava açtı!Televizyon dünyasının ünlü ismi Acun Ilıcalı, kendisinden izinsiz aile resimlerini sitelerinde ve Facebook sayfalarında kullanan İstanbul Hair Center isimli saç ekim merkezine dava açtı.
Dilekçesinde kendisini “aktivist” olarak tanımlayan Ilıcalı, mahkemeden açacağı olası “alacak” ve “tazminat” davalarına delil olması açısından “tespit” talebinde bulundu. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi ’ne, avukatları Fatih Doğan ve Neşet Açıkgöz aracılığıyla başvuran Acun Ilıcalı, “İstanbul Hair Center ”isimli saç ekim merkezine “tespit” davası açtı.

İzinsiz kullanım

Ilıcalı, mahkemeye sunduğu dilekçesinde kendisini, “kamuoyunda tanınan, bilinen ünlü bir yapımcı ve aktivist ” olarak tanıttı. Ilıcalı, dava konusu firmayı, istanbulhaircenter.com uzantılı internet sitesi ile sosyal paylaşım sitesi facebook’taki sayfalarında, şahsı ve ailesine ait resimleri hiçbir izin ve mükafat alınmaksızın ticari amaç güderek kullanmakla suçladı.

Söz konusu site ile facebook sayfalarının “linklerini” (bağlantılarını) dilekçesinde “delil” olarak gösteren Ilıcalı, mahkemeden, açacağı olası alacak ve tazminat davalarına delil olması açısından tespit talebinde bulundu.
 
HABERSHOW

 

Bu haberi nasıl buldunuz :
0 ziyaretçiden ortalama 0 puan.
Bu haber 953 defa okundu
DEMET AKALIN’DAN MADONNA’YA ÖZEL EŞOFMAN!..
ACILAR YENİDEN TAZELENDİ
Paylaş :     Arkadaşına Öner

  Diğer Magazin Hattı HaberleriEn Çok

Bu Hafta

Bu Ay

Moda zirvesinde bir ...