Magazin Hattı Haberleri

  Ana Sayfa » Magazin Hattı » AYŞEGÜL TATLISES AÇIKLAMA YAPTI
example1
               
27 Mart 2012 Salı 01:29:27 

AYŞEGÜL TATLISES AÇIKLAMA YAPTI


İbrahim Tatlıses ile evlendikten sonra hiç konuşmayan Ayşegül Tatlıses, suskunluğunu bozdu.Derya Tuna’nın, Zekeriyaköy’de işlettiği Tatlıses Kebap’a veresiye alışverişi kestirdiği ve 'Sert patroniçe' haberleri karşısında Ayşegül Tatlıses bir açıklama yaptı:   

Bugüne kadar hiçbir konuda konuşmamış olmama rağmen birkaç gündür hakkımda çıkan olumsuz haberlere bir açıklama yapmanın uygun olacağını düşündüm. Şirket içinde yürütülen politika sadece şahsımın değil, şirket yöneticileriyle ortak alınan ve İbrahim Bey’inde onayladığı kararlardır. Bu tedbirlerin alınma sebebi de bazı arkadaşlarımızın şirket iyi niyetini su istimal etmeleri ve işlerine düzenli gelip gitmemeleridir. Devlet daireleri haricinde özel sektörde çalışan bütün şirketler cumartesi günü çalışır. Ve bu mesai SGK’nın belirlediği çalışanların mesai saatleri kapsamında normal olarak yapılır. Şirkette çalışan arkadaşlarımızın menfaatlerini korurken, eşimin ve şirketlerinde menfaatlerini korumakla yükümlüyüm. Parmak izi okuyucu öncelikle güvenlik daha sonra çalışanların giriş-çıkış saatlerini kontrol amaçlı konmuş, fakat çok fazla eksik mesai olmasına rağmen bugüne kadar kimsenin maaşından tek kuruş kesilmemiş, sadece sözlü uyarı yapılmıştır. Kaldı ki İbrahim Bey’in evlenmeden önce yaptığı ailevi ödemelerin hiçbirinde değişiklik ve aksama olmamış, ödemelerde aynen yapılmaya devam etmektedir. Bunun aksini de ne bir bayan olarak ne de vicdanlı bir insan olarak kendi insanlığıma yakıştıramam. Tatlıses Kebap adına günlük alınan malzemelerin tamamının ödemesi günlük yapılmaktadır. Ve bütün şubelerden de günlük tahsil edilmektedir. Bütün şubelerde aynı politika senelerdir devam etmektedir.

Gazetelerde çıkan sert patroniçe yakıştırmalarını Allah korkusu olan ve yine Allah korkusundan adaletli davranmaya çalışan biri olarak çok üzülerek okudum. Yansıtılan karakter benim kişilik ve mizacıma çok ters olmakla beraber çok üzücüdür.

Saygılarımla
Ayşegül TATLISES   
 

İŞTE O HABER   

İBRAHİM Tatlıses’le geçtiğimiz yılın eylül ayında hastane odasında evlenen Ayşegül Yıldız, işlerle yeterince ilgilenemeyen ünlü türkücünün tüm yükünü üzerine aldı ve şirketlerinin başına geçti. Ancak iddiaya göre yeni patronlarının sert tutumu, çalışanları canından bezdirdi. Tatlıses’in adaletli tutumuna alışkın olan çalışanlar, Yıldız’ın sert kararları karşısında çaresiz kaldı.  

Ayşegül Yıldız’la ilgili iddialardan bazıları şöyle: Genç kadın, şirketlerin kapısına parmak okuyan cihazlardan koydurdu ve geç kalınan her dakika için çalışanların maaşından kesinti yapmaya başladı. Ayrıca aynı maaşla, cumartesi günleri de çalışma zorunluluğu getirdi. Yıldız, ekonomik sıkıntı gerekçesiyle bazı çalışanların işine son verdi.    

DERYA TUNA'YA AĞIR DARBE

Başka bir iddiaya göre Ayşegül Yıldız, yıldızının hiç barışmadığı Tatlıses’in eski hayat arkadaşlarından Derya Tuna’ya adeta darbe indirdi.  Milliyet'in haberine göreYıldız, Tatlıses’in vurulduğu günlerde kendisini hastanedeki yoğun bakım odasından kovan Tuna’nın, Zekeriyaköy’de işlettiği Tatlıses Kebap’a veresiye alışverişi kestirdi.

Yıldız, Tatlıses Kebap adına yapılan toptan alışverişlerde Tuna’nın lokantasını dışladı ve yöneticilerine “Orası artık bizden değil, veresiye değil peşin paraya mal vereceksiniz” dedi. Bu durum zaman içinde ekonomik olarak Derya Tuna’yı çok zor duruma düşürdü. Tuna, kebapçıyı elden çıkarmaya karar verdi.

BİR GÜN KONUŞACAĞIM AMA...   

Bu iddialar üzerine hurriyet.com.tr'den Demirhan Hararli'nin ulaştığı Derya Tuna ise " Bu yazılan ve konuşulanlar hakkında hiçbir açıklama yapmayacağım. Konuşmak istemiyorum. Cevabımın şu an susmak olduğunun altını çiziyorum. Bu durumda ne demek istediğimi anlamışsınızdır. Bir gün konuşacağım ama o gün bugün değil..." dedi.

 


 

Bu haberi nasıl buldunuz :
0 ziyaretçiden ortalama 0 puan.
Bu haber 900 defa okundu
SAĞLIKLI BESLENMEK SANDIĞINIZDAN DAHA KOLAY
BAĞLAMASIYLA SUYA UÇTU
Paylaş :     Arkadaşına Öner

  Diğer Magazin Hattı HaberleriEn Çok

Bu Hafta

Bu Ay

Begeni rekoru...