Magazin Hattı Haberleri

  Ana Sayfa » Magazin Hattı » ANLATILMAZ
example1
               
04 Ağustos 2020 Salı 20:27:35 

ANLATILMAZ


Işık, Pasaj Müzik etiketli single çalışmaları “Aşk”, “Başka Bahara”, “Öğrendim”, “Canım” ve “Ben aşka inanırım”ın ardından “Anlatılmaz”la altıncı kez dinleyicileriyle buluşuyor. Sözleri Türk edebiyatının birçok dile çevrilmiş, önemli yazarlarından Ayfer Tunç’a, müziği ve düzenlemesi Can Algeç’e ait olan şarkının video klibini Melike Önay çekti.25 yıl önce editör-yazar olarak başlayan iş arkadaşlıkları dostluğa dönüşen Ayfer Tunç ve Işık, “Anlatılmaz” için aslında 2012’de birlikte çalışmaya başlamış. “Anlatılmaz”, Yunus Nadi ödüllü, çok satan edebiyat eserlerinde imzası bulunan Tunç’un ilk şarkı sözü olma özelliğini de taşıyor.

Işık, 2020’nin ikinci yarısında sık aralıklarla, uzun bir sürede oluşturduğu repertuarı single projeleri olarak paylaşmaya devam edecek.

 Biyografi

Işık Şimşek Algeç, Ankara’da doğdu. Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nin ardından Boğaziçi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. TRT Ankara Çocuk Kulübü’yle başlayan seslendirme sanatçılığını ve radyo programcılığını üniversite yıllarına kadar sürdürdü; özel radyolarda yapımcılık ve sunuculuk yaptı. Editörlük, moda dergilerinde yayın yönetmenliği ve uluslararası şirketlerde üst düzey yöneticilik yapan Işık, aynı zamanda lise yıllarından itibaren çeşitli müzik gruplarında solist olarak yer aldı. 1999’da Bilsak 5. Kat’ta grubuyla birlikte sahne almaya başladı. O günden bu yana İstanbul’un birçok ünlü gece kulübünde ve özel gecelerde sahne aldı ve çok izlenen televizyon dizilerinin şarkılarını seslendirdi. 2016’dan bu yana Pasaj Müzik etiketiyle single çalışmaları yayınlıyor.

 

Bu haberi nasıl buldunuz :
0 ziyaretçiden ortalama 0 puan.
Bu haber 433 defa okundu
SÖZ AR ,YENİ YAŞINI AİLECE KUTLADI
İSTER İDDİALI
Paylaş :     Arkadaşına Öner

  Diğer Magazin Hattı HaberleriEn Çok

Bu Hafta

Bu Ay

Bir dondu,pir dondu...