Sağlık Haberleri

  Ana Sayfa » Sağlık » NASIL KORUNMALIYIZ
example1
               
12 Mart 2020 Perşembe 21:08:52 

NASIL KORUNMALIYIZ


Türkiye’nin Sağlık Turizmin’de Dünya çapında öncü firması olan Haır Of İstanbul yönetim kurulu Üyesi Adem Köse Korona Virüsünün Asya’dan Avrupa’ya sıçramasından sonra sağlık bakanlığının almış olduğu önlemlere rağmen görülmeye başlaması nedeniyle , ülke genelinde yaşanan , panik havasının yersiz olduğunu düşünerek, resmi kurumlardan yapılan açıklamalara ve kurallara harfiyen uyulması gerektiğini söyledi .KORONAVİRÜS NEDİR VE NASIL KORUNURUZ ?

400-500 mikrohücre çapına sahip , boyutları büyük bir virüstür, herhangi bir maske bile virüsün girişini engeller, bu nedenle eczacıları 2 katlı 3 katlı maske istiyoruz diye zorlamaya gerek yoktur.

Virüs havaya değil, yere yerleşir, bu nedenle hava yoluyla bulaşma ihtimali düşüktür.Korona virüsü, metal bir yüzeye bulaştığında 12 saat yaşayacak, bu yüzden ellerinizi sabun ve su ile yıkamak bile yeterli olacaktır

Kumaşlara bulaştığında Korona virüsü 9 saat kalır, bu yüzden kıyafetleri yıkamak veya iki saat güneşe maruz bırakmak onu öldürmek için yeterlidir.

Virüs 10 dakika boyunca ellerde yaşar, bu nedenle cep boyutlarındaki alkol ve dezenfektanları cepte taşımak ve sık sık önlem amaçlı kullanmak faydalı olacaktır

Virüs 26-27 ° C sıcaklığa maruz kaldığında öldüğü için , sıcak bölgelerde yaşayamamaktadır. Ayrıca sıcak su ve sıcak içecekler içmek ve güneşe maruz kalmak yeterince iyidir.Dondurmadan uzak durmak ,soğuk yiyecekler ve içecekler tercih etmemek önemlidir.Ilık su ve tuzla gargara yapmak virüsü bademciklerde iken  öldürür ve akciğerlere geçmesini önler.Bu talimatlara uymak virüsü önlemek için önemlidirn.

 

Bu haberi nasıl buldunuz :
0 ziyaretçiden ortalama 0 puan.
Bu haber 868 defa okundu
CİDDİ ÖNLEM ALDI
ACILAR YENİDEN TAZELENDİ
Paylaş :     Arkadaşına Öner

  Diğer Sağlık HaberleriEn Çok

Bu Hafta

Bu Ay

Moda zirvesinde bir ...