Güncel Haberleri

  Ana Sayfa » Güncel » BASIN AÇIKLAMASI YAPTILAR
example1
               
08 Ağustos 2019 Perşembe 11:56:18 

BASIN AÇIKLAMASI YAPTILAR


Antalya Kesik Minare Önünde yapılan basın açıklamasına Anadolu Birliği & STOKDER Genel Başkanı Bedri Yalçın ve çok sayıda STK Temsilcileri kesik minare camisindeki değişiklik hakkında bir araya gelerek basın açıklaması yaptılar.Stk temsilcileri adına basın açıklamasını Anadolu Birliği & STOKDER Genel Başkanı Bedri Yalçın yaptı. Yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi.

Başkan Yalçın: Değerli Basın Mensupları

Antalya’mızın uzun süreden beri gündemini işgal eden Antalya halkı ve Kale içini ziyaret eden turistlerin tepkisine neden olan tarihi KESİK MİNARE camisindeki fiziki değişiklik konusunda Türkiye’nin ve Antalya’mızın en önemli STK larından olan derneğimizin sessiz kalması mümkün deyildir.

Biz kamuoyunu işgal eden KESİK MİNARE camisinin minaresinde yapılan değişikliğin olduya  bittiye  getirilerek  ķabul edilmesine karşı olduğumuzu bildirmek için bugün buradayız.

Antalya turizimin başkenti dünya şehri bir ilimizdir.

Burada kamu görevi yapam yöneticilerimizin biliyorsunuzki belli bir görev süresi vardır..

Bu değerli yöneticilerimiz görev süreci içerisinde kamu oyunu yakından ilgilendiren konularda karar verirken seçilmiş yerel yöneticiler ve stk  larla birlikte  konuları müzakare ederek kararını almalarının daha doğru olacağına inanıyoruz. Kaleiçinin tarihi simgesi haline gelmiş olanKesik Minarenin yenileme çalışmaları neticesinde minaresinin tamamlanarak yeni şekli malesef kamuoyunda rağbet görmemiştir ve tepkilere yol açmıştır.Bu konuda Antalyalılar ziyarete gelen turistler son minareli şekli ile KESİK MİNAREnin   Kabul görmediği ortadır malumunuzdur.Biz Anadolu Birliği olarak bu konuda demokrasinin gereği olarak konunun Antalyalıların tercini ortaya çıkaracak bir REFERANDUMA GİDİLMESİNİ TALEP EDİYORUZ.Yapılacak REFARANDUM Sonucu KESİK MİNARE konusu demokratik bir şekilde hallolarak sonuçlandırılmış olacaktır.Kaleiçinde yaşayan hemşerilerimizin Antalyalıların tercihi ile sonuçlanacak REFERANDUMA atanmış kamu görevlilerinin seçilmiş yerel yöneticilerin hepimizin kamuoyunun saygı duyacağına inanıyoruz.Herkesi tarihi bir görev olarak düşündüğümüz KESİK MİNARE İÇİN ESKİ HALİMİ YOKSA YENİ HALİMİ REFERANDUMU KONUSUNDA birlik ve beraberlik içerisinde karar verilmesi için yaptığımız bu tarihi çağrıya destek vermesini bekliyoruz. Saygılarımla .

ABDULLAH YİĞİT-ANTALYA

Bu haberi nasıl buldunuz :
0 ziyaretçiden ortalama 0 puan.
Bu haber 207 defa okundu
ANNENİ ÖLDÜRDÜM
SON DAKİKA İLE DÖNDÜ
Paylaş :     Arkadaşına Öner

  Diğer Güncel HaberleriEn Çok

Bu Hafta

Bu Ay

Yuzume vurma...