Sinema Haberleri

  Ana Sayfa » Sinema » SİNEMANIN UNUTULMAZI ARZU OKAY...
example1
               
18 Aralık 2018 Salı 18:28:13 

SİNEMANIN UNUTULMAZI ARZU OKAY...


Türk Sineması’nın efsane güzellerinden Arzu Okay,1954 yılında İstanbul’da dünyaya geldi.Güzel oyuncunun babası şoför, annesi ev kadınıdır. Arzu Okay 10 aylıkken anne ve babası ayrılıyor. Okay,Mecidiyeköy Lisesi’nde okudu,ancak okulu bitiremedi.Arzu Okay, henüz 14 yaşındayken Zeki Müren‘le fotoromanda oynadı. Saklambaç gazetesinin açtığı yarışmaya katılıp kazandı. Sanatçı, 1970 yılında ‘Sinema Yüz Güzeli’ seçildi. Ardından İtalya‘daki yarışmada 4. Oldu. 1970 yılında Ayhan Işık ile başrolünü paylaştığı ‘Ölünceye Kadar’ isimli film ile sinemaya adım attı. 70li yıllarda filmleri furyasında Türk sinemasını kasıp kavuran filmlerde Ali Poyrazoğlu, Bülent Kayabaş, Aydemir Akbaş, Hadi Çaman, Mete İnselel gibi isimlerle birlikte rol aldı.

DERİ İŞİNE GİRDİ

Arzu Okay, Liseyi dışarıdan bitirmek için dersler almaya başladı. Ders aldığı hocalardan biri karısıyla beraber deri işi yapıyordu. Onlara ortak oldu. 22 yaşında Londra‘ya İngilizce öğrenmek için gitti 7 ay kaldı döndü. Şarkıcılık yapmaya başladı. İbrahim Tatlıses‘in de olduğu bir kadro ile Anadolu turnesine çıktılar. Daha sonra sinemayı bırakarak 1984 yılında Paris‘e gitti ve dericilik üzerine ticarete atıldı. 1984-1986 arasında Paris’de iş yeri açtı. 1990 krizinde battı. Sonra tekrar toparlandı.

FRANSIZLA EVLENDİ

Arzu Okay, 1985 yılında Paris’de tanıştığı bir Fransız ile evlendi. 7 sene sonra boşandı. Ressam olan “Eda Su Neidik” adında bir kızı var. Okay,25 Mayıs 2013 tarihinde Erzurum‘da düzenlenen Uluslararası Dadaş Film Festivali’ne sunucu olarak katıldı.Sanatçı  kızı Eda Su Neidik ile birlikte Paris’de yaşıyor.

Habib BABAR

Bu haberi nasıl buldunuz :
0 ziyaretçiden ortalama 0 puan.
Bu haber 264 defa okundu
ZOR GÜNLERİ ATLATTI...
HER SAHNEDE DEĞİŞİK KOSTÜM
Paylaş :     Arkadaşına Öner

  Diğer Sinema HaberleriEn Çok

Bu Hafta

Bu Ay

Yeni sinema filmi...