Sinema Haberleri

  Ana Sayfa » Sinema » DEVLET DEVRİM...
example1
               
03 Aralık 2018 Pazartesi 21:31:37 

DEVLET DEVRİM...


Deniz mavisi gözleri,fettan bakışları ve muhteşem güzelliğiyle bir döneme damgasını vurdu Devlet Devrim… Güzel oyuncu 1 Ocak 1944 yılında Mısır’da dünyaya geldi…Türk anne ile Mısırlı babanın çocuğu olarak Mısır’da doğan oyuncunun annesi ile babası henüz iki yaşındayken ayrılırlar. Anne çocuğunu da yanına alarak Türkiye’ye döner. Devlet Devrim, İlkokulu Göztepe’de okur. Kadıköy Moda Kız Sanat Enstitüsünü bitirdi.

SES MECMUASI’NIN YARIŞMASINA KATILDI

Sinemayla tanışması Ses Mecmuası’nın 1961 yılında açmış olduğu yarışmaya katılmasıyla olur. Yarışmada erkek adaylardan Tamer Yiğit birinci olurken, kadın adaylar içinde de kendisi birinci oldu.

Yarışmada birinci olmasına rağmen uzun süre film teklifi gelmez. Oyuncuyu bu günlerde, Kervan Film’in sahibi Ümit Utku çağırır. “Bir filme başlıyoruz, sen oynayacaksın bu filmde, çok güzel bir rol” der. Ve Orhan Günşiray, Nebahat Çehre’nin oynadığı filmle sinemaya başladı.Erotik film furyası başlayınca, sinemadan uzak kalarak iki yıl sahneye çıktı. Daha sonra evlenerek sinemadan ayrıldı. Bir oğlu olan oyuncunu evliliğini hala sürdürmektedir.Devlet Devrim, kısa süren sinema yaşamında 130 filmde rol aldı.

Habib BABAR

Bu haberi nasıl buldunuz :
0 ziyaretçiden ortalama 0 puan.
Bu haber 228 defa okundu
2019 BENİM YILIM OLACAK...
TEDAVİDE ETKİN YÖNTEMLER
Paylaş :     Arkadaşına Öner

  Diğer Sinema HaberleriEn Çok

Bu Hafta

Bu Ay

Sohretin keyfi...