Magazin Hattı Haberleri

  Ana Sayfa » Magazin Hattı » FESTİVALDE COŞTURDU…
example1
               
07 Mayıs 2018 Pazartesi 14:31:53 

FESTİVALDE COŞTURDU…


Doğadan’ın ana sponsorluğunda düzenlenen 2.Uluslararası İstanbul Çay Festivali,5-6 Mayıs tarihlerinde Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü’nde düzenlendi.2. Uluslararası İstanbul Çay Festivali’ninana sponsoru olan Doğadan,içtenliği ve mütevazi duruşu ile son zamanların en çok sevilen sanatçısı Kalben ile çay severleribir araya getirdi. Kalbenin çaya dair keyifli sohbeti yoğun ilgi gördü.

Kalben;“Ne zaman platonik aşık olsam bir çay demler, onu düşünürüm ”

Hızlı yükselişi, hayat felsefesi, edebiyata olan ilgisi, farklı müzik tarzı ile özellikle genç kitlenin beğeni ile takip ettiği Kalben,“ Bir İyilik Yap Kendine” sohbetinde çaya dair çocukluk ve gençlik anılarını paylaştı. Katılımcılar keyifli bir çay yolculuğuna çıkarırken çayınsosyal hayatımızdaki yerine de değindi. Kalben ”Platonik aşık olmanın çay ile ilgisi var.  Ne zaman birine platonik bir şeyler hissetsem çay içip onu düşünüyorum. Birbirini seven insanların bir yerde buluşup çay içmeleri, bir parkta, bir çay bahçesinde buluşmaları çok özel anlar. Dostluklarımızı olduğu gibi aşklarımızı da çay ile güçlendiriyoruz”dedi.

Kalben Çorap şarkısını çay bahçesine götürmeyen sevgilisine yazmış“Yara”,  “Sonsuza Kadar “, “Sadece”“Haydi Söyle “gibi sevilen birçok şarkısınıcanlı performanslaseslendiren sanatçı;“Çorap” şarkısının çayla ilgili hikayesini anlattı.Kalben “Şarkıyı yazdığım dönemde hayatımda olan insan, çok istememe rağmen beni çay bahçesine götürmemişti. Ben küçüklüğümden beri çayı sevgiyi sıcaklığı arttıran bir araç olarak gördüm. Şarkının sözlerinden de anlaşıldığı gibi sesimdeki serzenişin sebebi çaya duyduğum samimiyeti özlememden kaynaklıydı.Hayatınızdaki insan sizi mutlaka çay bahçelerine, parklara,sinemalara götürüp sizinle oturup bir çay paylaşmaktan keyif alan biri olsun.”dedi.

Doğadan olan her bitki her meyve beni rahatlatıyor

Çayın iyiliğinden ve doğallığından yola çıkarak gerçekleştirdiği sohbette Kalben, severek içtiği çaylardan ve hayatındaki önemlerinden de bahsetti. “Lise yıllarımda annemin bana yaptığı en büyük iyiliklerden biri yeşil çay ile beni tanıştırması oldu” diyen Kalben; “Ihlamur adaçayı, rezene içerek kendime iyilik yaptığımı düşünüyorum” diye ekledi. Bitki çaylarının rahatlatan ve iyileştiren etkisinden bahseden Kalbensamimi ve içten sohbetiile festival katılımcılarını kendisine hayran bıraktı.

Almina Besra BABAR

Bu haberi nasıl buldunuz :
0 ziyaretçiden ortalama 0 puan.
Bu haber 198 defa okundu
HERKESİ ŞAŞIRTTI...
ŞİFAYI TÜRKİYE’DE BULDU...
Paylaş :     Arkadaşına Öner

  Diğer Magazin Hattı HaberleriEn Çok

Bu Hafta

Bu Ay

14 haziran’da vizyon...Warning: mysql_close(): 4 is not a valid MySQL-Link resource in /home/habercad/public_html/haber_oku.php on line 369