Kültür & Sanat Haberleri

  Ana Sayfa » Kültür & Sanat » UZUNER’DEN RESİM SERGİSİ
example1
               
21 Nisan 2018 Cumartesi 22:00:30 

UZUNER’DEN RESİM SERGİSİ


Uzun yıllardır ekranlarda seyircilerin ilgi ve beğenisini kazanan, yetenekli komedi mizah ustası Gafur Uzuner "Kırmızının Kıyısında" adlı kişisel resim sergisiyle sanatseverlere merhaba dedi. İdil Sanat galerisinde açılan " Kırmızının Kıyısında " isimli sergiyi,Türkiye’nin sevilen oyuncusu, Gazi Eğitim Enstitüsü’nde Prof. Mürşide İçmeli ve Prof. Hasan Pekmezci’nin öğrencisi olarak resim bölümünden mezun olan, ünlü oyuncu Gafur Uzuner açtı.Kendine has yorumuyla,sakin doğa ve şehirlerinkonusunu işlediği, masalsı doğa resimlerinin yer aldığı25. kişisel sergisini açan ve 60adet sulu boya ve yağlı boya tabloyu sanatseverlerin beğenisine sunan Gafur Uzuner; sergisinde ki resimlerinde hakim kırmızı tonlarla enerji, cesaret kararlılık ve şehir hayatındaki hareketliliği vurguladığını belirtiyor. Uzuner; “Resim benim için, adeta şehrin gürültüsünden, kaosundan kaçış. Resim benim hayatımın tamamında olacak önemli bir yol arkadaşım.“ dedi.

FIKRALARA KONU OLACAK SERGİ AÇILIŞI…

Resim sergisinde yer alan özellikle gökyüzünde uçuşan balıkların olduğu tablolarıyla dikkatleri çeken ünlü oyuncu, esprili bir dille sergisine gelen sanatseverleri de güldürmeyi başardı. “Ben aslında Ankara’lıyım, ama beni burnumdan dolayı hep Karadenizli zannediyorlardı, artık gökyüzünde uçan balıkları görünce benim bundan sonra Karadenizli olmadığımı anlarlar” dedi. Ziyaretçilerin arasında yer alan bir Karadenizlinin ise, Uzuner’in yanına gelerek, “Hemşerim bu tabloyu ters asmışlar. Ben onu ters çevirip düzelttim” demesi ise herkesin eğlenceli anlar yaşamasına sebep oldu.

Birçok ünlü davetlinin katıldığı sergi açılışında Uzuner davetlilerle yakından ilgilenirken sergiye gelen 7aylık “Deniz” adında ki en minik ziyaretçisiyle ise, yakından ilgilendi. Uzuner;“7 den 70’e ziyaretçi bekliyordum ama ilk defa 7 aylık bir sanatsever ziyaretçimin olması beni duygulandırdı. Demek ki yıllardır söylenen 7’ den 70’ e ningerçek anlamı buymuş.” dedi. Oyuncu arkadaşı Çiğdem Batur ise, ünlü oyuncu  Gafur Uzuner’i sergi açılışında yalnız bırakmadı. Batur; “Dingin renklerle içim rahatladı. Uzun zamandır ihtiyacım olan Meditasyon gibi geldi” dedi. Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği sergi, 8 Mayıs’a kadar açık kalacak. Ziyaretçiler sergiyi saat 09:00 - 20:00 arası ziyaret edebilecekler.

Mehmet Ali BABAR

Bu haberi nasıl buldunuz :
0 ziyaretçiden ortalama 0 puan.
Bu haber 249 defa okundu
DAHA ÇOK ÇALIŞIN...
MAYISLAR BİZİMDİR...
Paylaş :     Arkadaşına Öner

  Diğer Kültür & Sanat HaberleriEn Çok

Bu Hafta

Bu Ay

Ikinci baskisi yapil...Warning: mysql_close(): 4 is not a valid MySQL-Link resource in /home/habercad/public_html/haber_oku.php on line 369