Magazin Hattı Haberleri

  Ana Sayfa » Magazin Hattı » MUHTEŞEM CD...
example1
               
13 Nisan 2018 Cuma 15:41:20 

MUHTEŞEM CD...


Kasvetli kış biterken birdenbire yüreklere serin ferah nefesler üfleyen neşeyle açmış bir bahar dalı görürsünüz ya, gri asfaltlara betonlara inat; işte böyle bir CD ile şu anda karşı karşıyasınız.‘Gece Gözlüm’ Türk Sanat Müziğimizde son yılların en nadide sesi ve yorumcusu değerli sanatçı Melda Kuyucu Kılıç ile hayat buldu.24 yıllık TRT İstanbul Radyosu sanatçısı olan Kılıç, ülkemizi yurt içi ve yurt dışında bir çok konserde başarıyla temsil ederek, TRT’de yayınlanan Akşam Sefası programında 20 yıldan bu yana solist olarak görev almasının yanı sıra3 yıldır koro şefliğini de yürütmektedir.

Sanatçının sımsıcak sesi insanı yüreğinden yakalayan yorumuyla Gece Gözlüm ’de Türk Sanat Müziği’ne geçmişten gelen o yaşanmışlıkların zincirine yepyeni bir halka daha takılıyor. Gelen kuşakları kıpır kıpır akan melodik dokusuyla klasik formları büyük bir ustalıkla çağdaş tınılara dönüştürerek müziğimizle buluşturan bu maxi single Melda Kuyucu Kılıç’ın billur sesiyle bu anlamda çok önemli bir iş başarıyor.

Elenor Müzik çatısı altında sizlere ulaşan Mert Kemancı 'nın aranjesiyle hayat bulan bu CD deki eserlerin üçü yine bir TRT sanatçısı olan Cengizhan Sönmez’e biri de değerli bestekar Turhan Taşan’nın imzasını taşıyor. Tüm eserlerin sözleri ise şair Günay Öztürk Özdemir’e ait.

Almina Besra BABAR

Bu haberi nasıl buldunuz :
0 ziyaretçiden ortalama 0 puan.
Bu haber 240 defa okundu
EVLENMEYİ DÜŞÜNMÜYORUM...
AKMAN EN İYİ YARDIMCI ERKEK…
Paylaş :     Arkadaşına Öner

  Diğer Magazin Hattı HaberleriEn Çok

Bu Hafta

Bu Ay

Fuhus operasyonu…...Warning: mysql_close(): 4 is not a valid MySQL-Link resource in /home/habercad/public_html/haber_oku.php on line 369