Güncel Haberleri

  Ana Sayfa » Güncel » ÇANAKKALE RUHU…
example1
               
16 Mart 2018 Cuma 18:50:24 

ÇANAKKALE RUHU…


Tarihe altın harflerle kazınan kahramanlık destanımız Çanakkale Savaşı, 103’üncü yıl dönümünde Gaziosmanpaşa’da hazırlanan dev platoda yeniden yaşatıldı. Gerçeğini aratmayan gösterilerde duygusal anlar yaşandı.



Gaziosmanpaşa Belediyesi, dünya tarihinin seyrini değiştiren 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümü dolayısıyla özel bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Gaziosmanpaşa Hükümet Konağı önünde yaklaşık bin metrekarelik bir alana kurulan dev platoda Çanakkale savaşının öne çıkan kahraman isimleri ve savaş anı canlandırıldı. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta’nın yanı sıra ilçe protokolü ve vatandaşlar sergilenen oyuna büyük ilgi gösterdi.

“AYNI RUHU GELECEK NESİLLERE TAŞIYACAĞIZ”

Vatandaşlarla beraber dev platoda sahnelenen oyunu seyreden Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Çanakkale ruhu hakkında konuştu. Bu ruhun çocuklarla birlikte gelecek nesillere aktarılmasının gerektiğini ifade eden Başkan Usta, “103 yıl sonra Çanakkale ruhunu yeniden canlandırmak istedik. Tabi ki millet olarak biz bunu 15 Temmuz’da tüm dünyaya gösterdik. Ama bu ruhu çocuklarla, öğrencilerle beraber bin yıl ileriye taşımak zorundayız. 15 Temmuz’da gösterdik şimdi Afrin’de gösteriyoruz. Çanakkale ruhu Arabıyla, Çerkeziyle, Kürdüyle, Lazıyla bir millet olarak tarih destanıdır. Biz o ruhla bugünlere geldik. Unutmadık ve unutturmayacağız. Aynı ruhu çocuklarımızla beraber gelecek nesillere taşıyacağız” dedi. Oyunu izleyen vatandaşlar da sahnelenen savaşın gerçeğinden farksız olduğunu ve çok duygulandıklarını söyledi.

Almina Besra BABAR

Bu haberi nasıl buldunuz :
0 ziyaretçiden ortalama 0 puan.
Bu haber 160 defa okundu
METEOROLOJİ UYARDI…
HAYRANLARI MERAK İÇİNDE...
Paylaş :     Arkadaşına Öner

  Diğer Güncel Haberleri



En Çok

Bu Hafta

Bu Ay

Magazin programi sun...



Warning: mysql_close(): 4 is not a valid MySQL-Link resource in /home/habercad/public_html/haber_oku.php on line 369