Medya Haberleri

  Ana Sayfa » Medya » SOLUK KESEN BÖLÜM...
example1
               
15 Mart 2018 Perşembe 10:15:15 

SOLUK KESEN BÖLÜM...


TRT1 ekranlarında yayınlanan, Cuma akşamları izleyicinin tansiyonunu yükselten ve heyecanla beklenen dönem dizisi Payitaht Abdülhamid’te bu hafta;“Çöl Tilkisi” lakabıyla güzel, akıllı ve tehlikeli bir kadın olan Getrude Bell (Songül Öden); Payitaht’a geliyor. Bell, Payitaht’ı erkek egemen dünyasının bilinen kurallarının dışında zarafetiyle ve zekâsıyla yürütmek istediği planıyla karıştırmak, İngiliz Kraliçesinin mührünün gücüyle Abdülhamid’in hilafetini bitirmek ve Ortadoğu'daki egemenliğin mimarı olmak için Sultan’ın karşısına çıkıyor! Üstelik onun bu gelişinden aynı tarafta olduğu düşünülen Parvus bile ilginç bir şekilde tedirgin oluyor!Yapımcılığını ES Film’in üstlendiği, yönetmenliğini Emre Konuk’un yaptığı, senaryosunu Ayça Mutlugil, Hale Çalap ve Hamza Akyıldız’ın kaleme aldığı Payitaht Abdülhamid’in bu hafta yayınlanacak yeni bölümünde neler olacak:Sultan Abdülhamid, keskin zekasıyla Parvus’un oyununu bozmuş, büyük bir katliamın olmasını engellemiştir.Bu sırada İngiltere’den Payitaht’a henüz gelmiş olan ‘Çöl Tilkisi’ Gertrude Bell, Abdülhamid’in huzuruna çıkar. Osmanlı topraklarında kazı yapmak için izin ister. Ancak genç kadının Abdülhamid’in hilafetini bitirmek için büyük bir planı vardır.Mahmud Paşa ve Selim Paşa Sadrazamlık yarışı içindeyken, Sabahattin ve Abdülkadir de Pakize’yi evlenmeye ikna etmek için yarışa girmiştir adeta.Parvus, peşinde olduğu Fehim Paşa’yı tuzağa düşürmek için bir plan hazırlar.

Fehim Paşa, Parvus’un tuzağından kurtulabilecek mi?

Hatice ve Kemalettin’in birbirlerine olan hislerini öğrenen Vasfi Paşa ne yapacak?Abdülhamid kendisi hakkında İslam dünyasını kışkırtan, Bell’in planının ortağı sahte Seyyid’in maskesini düşürecek mi?

Bülent İnal, Özlem Conker, Hakan Boyav, Selen Öztürk, Saygın Soysal, Can Sipahi, Bahadır Yenişehirlioğlu, Gözde Kaya, Duygu Gürcan, Eren Hacısalihoğlu, Nur Fettahoğlu, Erkan Avcı, Buse Varol, Ali Nuri Türkoğlu, Kaan Turgut, Elif Özkul, Aydın Sigalı, Fatih Sevdi, Zeynep Ozan, Volkan Keskin, Taner Ertürkler, Kevork Malıkyan, Hacı Ali Konuk, Leya Kırşan, Yusuf Aytekin, Mehmet Sabri Arafatoğlu, Büşra Acar, Ercüment Fidan ve bu hafta izleyicinin karşısına çıkacak olan Songül Öden’in yer aldığı Payitaht Abdülhamid, 16 Mart Cuma ve her Cuma TRT 1’ de!

Canan ERDİL

Bu haberi nasıl buldunuz :
0 ziyaretçiden ortalama 0 puan.
Bu haber 282 defa okundu
ALTIBIÇAK DARBESİYLE…
HER SAHNEDE DEĞİŞİK KOSTÜM
Paylaş :     Arkadaşına Öner

  Diğer Medya HaberleriEn Çok

Bu Hafta

Bu Ay

Yeni sinema filmi...