Güncel Haberleri

  Ana Sayfa » Güncel » KARNINDAN BIÇAKLANDI….
example1
               
09 Mart 2018 Cuma 18:58:02 

KARNINDAN BIÇAKLANDI….


Adana’da Adliye çevresindeki esnafların baktığı Beyaz isimli köpek karnından bıçaklanarak öldürülmek istendi.Adana’da Adliye çevresindeki esnafların baktığı Beyaz  isimli köpek karnından bıçaklanarak öldürülmek istendi. Yaralı halde bulunup tedavi ettirilen köpeğe öldürmek isteyenlerin bulunması için çalışma başlatıldı.

Adana Adliyesi’nin arka tarafındaki esnaflar sabah erken saatlerde işyerlerini açtıklarında devamlı besledikleri köpeklerden Beyaz ismi verdikleri köpeğin karın bölgesinden yaralı olduğunu gördü. Bu arada, Adana Barosu Hayvan Hakları Komisyonu üyeleri Avukatlar Funda Adamhasan ve Selay Dağsuyu da bürolarına giderken gördükleri yaralı köpeği  tedavi ettirmek için Büyükşehir Belediyesinden araç istedi.  Adana Büyükşehir Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Aracı ile bir veterinere götürülen Beyaz isimli köpeğin karnındaki kesik bölgesi ameliyat edilip dikildi.

Büyük olasılıkla bıçakla karnından yaralanan köpeği tedavi ettirdikten sonra tekrar barındığı Adliyenin arka sokağına getiren Avukatlardan Funda Adamhasan,  Beyaz isimli köpeği bıçaklayarak öldürmek isteyen kişi ya da kişilerin bulunması için savcılığa gerekli başvuruları yapıp cezalandırılmalarını isteyeceklerini söyledi. Av.Adamhasan, “Büromuza giderken Beyaz’ı kanlar içinde gördük. Hemen veterinere götürüp tedavisini yaptırdık. Veteriner, yaranın kesici ve delici aletle yapıldığını söyledi. Yaraya dikiş atıldıktan sonra antibiyotik verildi. Biz baro olarak Beyaz’a bunu kim yaptıysa cezalandırılması için gerekeni yapacağız. Şu anda, adliye çevresindeki güvenlik kamera görüntüleri inceleniyor” dedi.

Köpeğe bakan esnaflar da, durumu nöbetçi Cumhuriyet Savcılığı’na bildirdi. Savcılık, köpeğe kim de da kimlerin eziyet ettiğinin bulunması için bölge karakoluna talimat verdi. Polisler, bölgedeki güvenlik kamera görüntülerini incelemeye başladı. Neşet KARADAĞ(Günaydın Adana Gazetesi)

 

Bu haberi nasıl buldunuz :
0 ziyaretçiden ortalama 0 puan.
Bu haber 133 defa okundu
KARAR BUGÜN ÇIKTI...
SÜPER’TIK’LANMA...
Paylaş :     Arkadaşına Öner

  Diğer Güncel HaberleriEn Çok

Bu Hafta

Bu Ay

4 yil aradan sonra t...Warning: mysql_close(): 4 is not a valid MySQL-Link resource in /home/habercad/public_html/haber_oku.php on line 369