Güncel Haberleri

  Ana Sayfa » Güncel » BABASINI TEHDİT ETTİ...
example1
               
18 Şubat 2018 Pazar 21:01:40 

BABASINI TEHDİT ETTİ...


Gamze’yi eşi ile birlikte dövmesine rağmen serbest bırakılan Bülent Kaban, genç kadının babasını ölümle tehdit etti. Kaban’ın serbest bırakılmasına itiraz edildi.Adana’da başka bir kadınla yaşadığı için ayrıldığı 27 yaşındaki eşi Murat Çiçin’in barışma teklifini kabul etmediği için sokakta dövülerek hastanelik edilen 27 yaşındaki Gamze Çiçin’i dövülmesine yardımcı olmasına rağmen adli kontrolle serbest bırakılan Bülent Kaban’ın serbest bırakılmasına Cumhuriyet Savcılığınca itiraz edildi. Genç kadının babası Halil Kara, sokakta karşılaştığı Kaban’ın kendisini, “Yarım kalan işi ben bitireceğim” diyerek tehdit ettiğini iddia ederek Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

Karslı Mahallesi’nde çalıştığı evden 12 Şubat’ta çıkıp evine giderken eşi Murat Çiçin ve eşinin kuzeni Bülent Kaban tarafından dövülen 2 çocuk annesi Gamze Çiçin, hastaneden taburcu edildikten sonra kaldığı babası Halil Kara’nın evinde rahatsızlandı. Çiçin, çağrılan ambulansla Şehir Hastanesi’ne kaldırılıp tedavi edilirken, genç kadını dövdüğü için tutuklanan eşi Murat Çiçin’e yardımcı olduğu iddia edilen Bülent Kaban, iddiaya göre, Gülbahçesi Mahalesi’nde yolda karşılaştığı genç kadının babası Halil Kara’yı, “Yarım kalan işi ben bitireceğim, ölümü benim elimden olacak” diye tehdit etti. Baba Kara, Adliyeye giderek Aile İçi Şiddet suçlarına bakan Cumhuriyet Savcısına Kaban hakkında suç duyurusunda bulundu. Baba Kara, kızının hastanede tedavi görürken her an öldürülme tehlikesi altında olduğunu da savcıya bildirerek kızı için koruma talep etti.

Cumhuriyet Savcısı, dün nöbetçi sulh ceza hakimliğince adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Bülent Kaban’ın serbest bırakılmasına itiraz ederken Valilikten Gamze Çiçin için koruma talebinde bulundu. Savcılıkça, Valiliğe koruma talebi yazısı gönderildi. Bu arada, Aile Mahkemesi’nce tutuklu olan Murat Çiçin için eşinin bulunduğu eve 1 ay boyunca yaklaşmama cezası da verildi.

Baba Halil Kara adliye çıkışında Anadolu Ajansı muhabirine açıklamalarda bulundu. Baba Kara, kızını dövenlerden Bülent Kaban’ın serbest bırakılması yüzünden kızının ölüm tehdidi altında olduğunu belirterek, “Kızımı döven eşi Murat tutuklanıp cezaevine gönderildi. Ancak, kızımın dövülmesinde bir numaralı şüpheli olan Bülent ise serbest bırakıldı. Oysa kızımın çalıştığı yeri Murat’a Bülent göstermiş. Kızımı işyerinden çağırmış. Kızım ‘gelmem’ demiş. Kızımı iş çıkışı sokakta kıstırmışlar. Murat elindeki telefonu alıp çelmeyle kızımı yere düşürmüş. Bülent Kızlarımın elinden tutup Murat da tekma tokat dövmüş” dedi.

Bülent Kaban ile aynı mahallede oturduklarını belirten Kara, “Yolda giderken Bülent ile karşılaştık. Beni görünce kaçmaya başladı. Kaçarken de ‘Yarım kalan işi ben bitireceğim, göreceksiniz’ diyerek kızımı ve bizi ölümle tehdit etti. Bu yaşadığım olayı gelip savcıya anlattım. Sağolsun savcı, işlem başlattı. Ayrıca, kızım vücudunda kırıklar nedeniyle rahatsızlanıp yine başsavcımızın sayesinde hastaneye kaldırıldı. Kızımın hastanede öldürülmesinden korkuyorum. O yüzden savcı, kızıma koruma verilmesi için valiliğe yazı gönderdi. Bugün ya da yarın kızıma koruma verilecek. Allah savcılarımızdan razı olsun” dedi.(Neşet KARADAĞ/Günaydın Adana Gazetesi)

 

 

Bu haberi nasıl buldunuz :
0 ziyaretçiden ortalama 0 puan.
Bu haber 215 defa okundu
SÜPER ORGANİZASYON...
HER SAHNEDE DEĞİŞİK KOSTÜM
Paylaş :     Arkadaşına Öner

  Diğer Güncel HaberleriEn Çok

Bu Hafta

Bu Ay

Yeni sinema filmi...