Haber Haberleri

  Ana Sayfa » Haber » ÜÇ AYRI DAVA AÇILDI
example1
               
01 Şubat 2018 Perşembe 17:57:35 

ÜÇ AYRI DAVA AÇILDI


Boşanma aşamasında olduğu eşinin evini hakkında 5 kez uzaklaştırma kararı bulunmasına rağmen evini basıp eşini döven ve tehdit etiği idia edilen Ümmühan Avcılaroğlu hakkında 3 ayrı dava açıldı.Adana’da eşi Sabit Avcılaroğlu’na farklı zamanlarda şiddet uyguladığı iddia edilen Ümmühan Avcılaroğlu hakkında 3 ayrı dava açılıp 6.5 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendi.

Adana'da yaşayan 42 yaşındaki Sabit Avcılaroğlu, kendisine şiddet uyguladığını ileri sürdüğü eşi Ümmühan hakkında 5’nci kez evden 200 metre uzaklaştırma cezası aldırtırken, polis merkezlerine  eşinin  kendisine uyguladığı şiddetle ilgili ‘yaralama, hakaret’ suçlarından yaptığı suç duyuruları hakkında başlatılan soruşturmalar tamamlandı. 3 ayrı suç duyurusu ile ilgili Cumhuriyet Savcıları, ‘Eşe karşı silahla basit yaralama, hakaret’ suçlarından iddianame hazırladı. Adana 2., 8. ve 15. Asliye Ceza Mahkemeleri’ne gönderilen iddianameler mahkeme hakimlerinin yaptığı değerlendirmeler sonucu kabul edildi. Cumhuriyet Savcıları, tutuksuz sanık Ümmühan Avcılaroğlu’nun 3 ayrı davadan toplam 6 yıl 6 ay hapis cezası ile cezalandırılmasını, ayrıca 6 yaşındaki oğlu R.C.A.’ya da şiddet uyguladığı iddiasıyla 1 yıl 6 ay hapsi istendi.

Adana 2.Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın iddianamesinde, Sabit Avcılaroğlu ile eşi Ümmühan’ın boşanma aşamasında oldukları belirtildi. 12 Ekim 2017’de birinin Avcılaroğlu’nun evine gelen tanımadığı bir erkek tarafından karnından bıçaklanarak yaralandığı ifade edilen iddianamede, “Faili meçhul şahsın Avcılaroğlu’nu yaraladığı sırada ‘Sen onu sahipsiz mi sandın?’ dediği olaydan bir gün sonra da Avcılaroğlu’nun eşi Ümmühan ile evine yakın bir yerde karşılaştıkları, sanık Ümman’ın eşinin boğazını sıkarak  darp ettiği ve bir gün önce kendisini yaralayan kişiyi kendisinin gönderdiğini söylediği, delillere göre sanığın üzerine isnat edilen suçun sabit olduğu anlaşılmaktadır” denildi. Eşini darp ettiği iddia edilen Ümmühan Avcılaroğlu’nun iddianamede yer alan savunmasında suçlamayı kabul etmediği belirtildi.

Adana 8.Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki davanın iddianamesinde ise, sanığın 3 Kasım 2017’de eşi Sabit Avcılaroğlu’nu taşla darp ettiğine dikkat çekilirken Adana 21.Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki iddianamede ise, sanık Avcılaroğlu’nun sinirli olduğu 13 Aralık 2017’de 6 yaşındaki oğlu R.C.’yi silahtan sayılan değnekle yüzüne ve beline vurarak yaraladığı, ayrıca eşi Sabit’e de gıyabında hakaret ettiği ifade edildi.

Kendisini döven eşinden şikayetçi olan Sabit Avcılaroğlu, gazetecilerin sorularını cevapladı. Avcılaroğlu, eşi Ümmühan ile ayrı yaşadıklarını, evde olmadığı zaman eve gelip eşyalarını aldığını, sık sık yanında birileri ile gelip kendisini darp ettiğini söyledi. Eşi hakkında 5 kez evden uzaklaştırma cezası aldırtmasına rağmen halen eşinin verilen karara uymayarak evine gelip hakaret ve küfürler ettiğini belirten Avcılaroğlu, “İlk zamanlar dövüyordu. Son zamanlarda ise küfür ve tehdit ediyor. Amacı, bana kendisine karşı suç işletip cezaevine girmemi istiyor. Ama, kendisine el kaldırmayacağım. Ancak, ben de ‘yeter artık’ diyorum. Nasıl erkekler kadınlara şiddet uyguladığı zaman anında tutuklanıyorsa, bana şiddet uygulayan eşim de tutuklansın. Artık, dayak, hakaret ve tehditlerinden bıktım. Allah rızası için savcılarımız bu kadını durdursun” dedi. Neşet KARADAĞ/Günaydın Adana

 

Bu haberi nasıl buldunuz :
0 ziyaretçiden ortalama 0 puan.
Bu haber 235 defa okundu
KIVRAK DANSLARIYLA NEFES KESİYOR...
AKMAN EN İYİ YARDIMCI ERKEK…
Paylaş :     Arkadaşına Öner

  Diğer Haber HaberleriEn Çok

Bu Hafta

Bu Ay

Fuhus operasyonu…...Warning: mysql_close(): 4 is not a valid MySQL-Link resource in /home/habercad/public_html/haber_oku.php on line 369