Kültür & Sanat Haberleri

  Ana Sayfa » Kültür & Sanat » KONRAT,GENÇLERE KUCAK AÇTI…
example1
               
08 Nisan 2017 Cumartesi 12:21:28 

KONRAT,GENÇLERE KUCAK AÇTI…


Yıllardır Türkiye’nin dört bir yanına il-ilçe ayırt etmeden tiyatro götüren Tiyatro Balans bu sezonda da iki mükemmel oyunla seyirci karşısında. Bizim teknolojiyi esir almamız gerekirken teknolojinin bizi esir aldığı bir dönemde yaşarken "Lafını Balla Kestim" adlı oyunla düştüğümüz vahim durumu komik bir dille anlatıyorlar. Mart ayının başından beri sergilenen bu oyun izleyiciye kahkaha dolu bir saat yaşatıyor.

İkinci oyun ise; bir bakıma sosyal sorumluluk projesi gibi olan "Pembe Aslında Siyahtır"... Zengin ya da fakir ayırt etmeden ailelerin sorumsuz davranışları yüzünden gençlerin uyuşturucu batağına nasıl düştüğünü ve sonlarının ölüm olduğunu anlatan bu oyun üç sezondur Tiyatro Balansın vazgeçilmezi. İzleyenlerin gözyaşlarını tutmakta zorlandığı oyun ünlü isimlerin kendi çektikleri videolarla daha da merak uyandıran bir hale gelmiş.

 Yeşilçam efsanesi Meral Konrat'ın enerjisi ve güzelliğiyle genç oyunculara destek verdiği Tiyatro Balans'ta, Kıbrıs Türk Devlet Tiyatrolarında yetişen yetenekli oyuncu Ömür Akkan, Elif dizisiyle tanınan Esin Benim,bir çok dizi ve tiyatro oyunuyla karşımıza çıkan Gülşah Yaprakçı, Ali Ulvi Gülşen ve Doğa Can Kelekçi ekibi tamamlayan isimlerdir.

 Tiyatro Balansın kurucusu ve yapımcısı olan Metin Karaman bu iki güzel oyunun yönetmenliğini yapmaktadır.  Amacı Türkiye'nin en ücra köşelerine tiyatro götürmek olan Tiyatro Balans tüm hızıyla turnesine devam etmektedir.

Almina Besra BABAR

Bu haberi nasıl buldunuz :
0 ziyaretçiden ortalama 0 puan.
Bu haber 625 defa okundu
ARTIK BENDE VARIM…
FOÇA’YA YERLEŞECEĞİZ...
Paylaş :     Arkadaşına Öner

  Diğer Kültür & Sanat HaberleriEn Çok

Bu Hafta

Bu Ay

Belediye baskan aday...Warning: mysql_close(): 4 is not a valid MySQL-Link resource in /home/habercad/public_html/haber_oku.php on line 369