Güncel Haberleri

  Ana Sayfa » Güncel » RUS BÜYÜKELÇİ HAYATINI KAYBETTİ…
example1
               
20 Aralık 2016 Salı 01:39:22 

RUS BÜYÜKELÇİ HAYATINI KAYBETTİ…


Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov Ankara’da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybettiRusya Büyükelçisi Andrey  Karlov Ankara’da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Bu akşam saatlerinde Ankara Çağdaş Sanatlar Galerisinde bir sergiye katılan Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov’a koruması gibi görünen bir kişi tarafından ateş açıldı.Ağır yaralandığı bildirilen Karlov’un Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından hayatını kaybettiği açıklandı.Görgü tanıklarının ifadelerine göre saldırgan,Ankara Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlenen Kamçatka fotoğrafları sergisine kendisini polis olarak tanıttı.Suikastçı Rusya Büyükelçisi Karlov’u konuşmasını yapmak üzere kürsüye geldiği anda arkasından vurdu.Saldırgan daha sonra sergideki herkesi dışarı çıkarttı.Herkesi dışarı çıkaran saldırgan ile Büyükelçi içerde kaldılar.Bu sırada içerden yine silah sesleri geldi.Saldırganın suikast sonrası çevredekilere “ben buradan ölmeden çıkmayacağım” dediği öne sürüldü.Olay yerine gelen Polis Özel Harekat’ın düzenlediği operasyon ile saldırgan etkisiz hale getirildi.

   İçişleri Bakanı Soylu "Suikastçi polis memur Mert Altıntaş"

Rus Büyükelçi’ye saldırı düzenleyen kişinin uzun süre polise direndiği ifade edildi.Saldırının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olay yerine geldi ve olay hakkında bilgi aldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada suikastçinin 1994 Aydın Söke doğumlu Ankara Çevik Kuvvet'te görev yapan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş olduğunu açıkladı.

 SUİKASTÇİ KATİLİN ARKADAŞI, ANNESİ BABASI GÖZALTINDA

Ankara'da bir sergi açılışında kanlı bir suikaste kurban giden Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov'un naaşı ülkesine gönderiliyor, suikastçi Mevlüt Mert Altıntaş'ın ailesi,iki akrabası ve ev arkadaşı sorgulanıyor.

Türkiye şokta, Rusya şokta. Ankara ile Moskova arasında büyük çabalar harcanarak yeniden düzelen ikili ilişkileri hedef alan son saldırının kılıfı bu kez Halep'te yaşanan insanlık dramı. Oysa ne Halep'in, ne de Halepli'lerin böyle bir katliama, böyle bir saldırıya ihtiyacı var. Bu katliama ihtiyacı olan çevreler belli!

Ankara ile Moskova yakınlaşmasını, Türkiye'nin Suriye'deki pozisyonunun hedef alan saldırganın geçmişi çok yönlü araştırılıyor. Suikastçinin anne ve babası ile kız kardeşi de sorgulanıyor.

EV ARKADAŞI DA GÖZALTINDA

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov, uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetti. Çevik Kuvvet polisi olduğu öğrenilen saldırgan düzenlenen operayonda etkisiz hale getirildi. Saldırgan polisin ev arkadaşı gözaltına alındı.

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov, Ankara'da katıldığı bir fotoğraf sergisinde kimliği bilinmeyen bir kişinin silahlı saldırısına uğradı. Hastaneye kaldırılan elçi hayatını kaybederken düzenlenen operasyonda Karlov'a silahlı saldırıda bulunan kişinin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

 

Karlov, Rusya'nın Ankara Büyükelçiliği ve Çankaya Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilen "Gezgin Gözüyle Kaliningrad'dan Kamçatka'ya Rusya" adlı konulu fotoğraf sergisinde, açılış konuşmasını yaptığı sırada, silahlı saldırıya uğradı. Saldırgan, Karlov'u yaraladıktan sonra havaya ateş açtı.

Bu sırada salonda bulunan davetliler panik içerisinde kaçışmaya başlayarak salondan çıkmaya çalıştı. Ağır yaralanan Karlov saldırının ardından Güven Hastanesi'ne kaldırıldı ancak yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonla saldırganın da etkisiz hale getirildiği öğrenildi.

Öte yandan  Moskova'daki İran, Rusya ve Türkiye'nin Halep konusu için gerçekleştireceği üçlü zirvenin iptal edilmeyeceği belirtildi.

BÜYÜKELÇİ'Yİ VURAN SALDIRGANLA İLGİLİ ŞOKE EDEN 15 TEMMUZ DETAYI

Ankara'da Rus Büyükelçi'yi vuran saldırganla ilgili şoke eden 15 Temmuz detayı, Suikastçi polisin amirleri FETÖ'cü olmaktan tutuklanırken, kendisinin de 15 Temmuz'da izin alarak Ankara'ya geldiği belirlendi.

Suikastçi polisin 15 Temmuz gizemi: O da Ankara'ya izinli gelmiş

Türkiye'yi sarsan 15 Temmuz FETÖ'cü darbe girişimi sırasında çok sayıda darbeci subay, polis gibi, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a suikast düzenleyen polis memurunun da Ankara'ya o gün izinli geldiği ortaya çıktı.

AMİRLERİ FETÖCÜ ÇIKMIŞTI

 Ankara'da Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov'a suikast düzenleyen polis memuru Mert Altıntaş'ın 15 Temmuz darbe girişimi sırasında geçici görevle Diyarbakır'da olduğu öğrenildi. Altıntaş'a 2 gün izin veren dönemin Diyarbakır Çevik Kuvvet Şube Müdürü Kahraman Sezer'in ise darbe girişiminden sonra FETÖ/PDY terör örgütü soruşturması kapsamında tutuklandığı belirtildi.

Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov'a suikast düzenledikten sonra, ölü olarak ele geçirilen Ankara Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Mert Altıntaş'ın, Temmuz ayında geçici görevle Diyarbakır'da bulunduğu ortaya çıktı. 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Diyarbakır'da bulunan Altıntaş'ın 16 Temmuz günü 2 gün izin alarak Ankara'ya gittiği belirtildi.

18 Temmuz gününe kadar izin alan Altıntaş'ın, Ankara Demetevler Mahallesi'nde bir evi adres gösterdiği ifade edildi. Darbe girişimi nedeniyle polislerin izinlerinin iptal edildiği dönemde Altıntaş'a 2 gün izin veren dönemin Diyarbakır Çevik Kuvvet Şube Müdürü Kahraman Sezer'in ise 15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ/PDY terör örgütü soruşturması kapsamında tutuklandığı belirtildi.

İZMİR RÜŞTÜ ÜNSAL POLİS OKULU MEZUNU

Rus Büyükelçi Andrey Karlov'u suikasti düzenleyen saldıran Mert Altındaş'ın liseyi bitirdikten sonra 2012 yılında İzmir Buca'daki Rüstü Ünsal Polis Meslek Yüksek Okulu'na girdiği, 2 yıllık eğitimin ardından da 2014 yılında mezun olduğu ortaya çıktı. Polis memuru Altıntaş'ın polis okuluna girdiği dönemde Eğitim Daire Başkanlığı'nın FETÖ üyelerinin yönetiminde olduğu, ayrıca Mert Altıntaş'ın eğitem gördüğü dönemde ve sonrasında bağlantıda bulunduğu alt, üst ve kendi devresindeki emniyet personelinin FETÖ üyesi olmak suçlamasıyla meslekten ihraç edildikleri öğrenildi. Mert Altıntaş'ın ise FETÖ içerisinde uyuyan hücre gibi değerlendirildiği ileri sürüldü.

 

Bu haberi nasıl buldunuz :
0 ziyaretçiden ortalama 0 puan.
Bu haber 554 defa okundu
KAR YOLLARI KAPADI…
HAYRANLARI MERAK İÇİNDE...
Paylaş :     Arkadaşına Öner

  Diğer Güncel HaberleriEn Çok

Bu Hafta

Bu Ay

Magazin programi sun...Warning: mysql_close(): 4 is not a valid MySQL-Link resource in /home/habercad/public_html/haber_oku.php on line 369