Kültür & Sanat Haberleri

  Ana Sayfa » Kültür & Sanat » SİZİN “POPÜLER GERÇEK”İNİZ NE?
example1
               
18 Ekim 2016 Salı 02:10:43 

SİZİN “POPÜLER GERÇEK”İNİZ NE?


POPÜLER GERÇEK Tiyatro İstanbul & EKİP Tiyatrosu işbirliğiyle 21 Ekim’de başlıyor! Dünyada bir ilki gerçekleştirecek olan oyun, internet üzerinden yapılacak canlı yayınlarla tiyatro salonundan taşacak! Sadece salonda bulunan seyirciler değil, internetin bulunduğu her yerde, insanların twitter üzerinden katılım gösterebileceği oyun, son derece ilginç bir sorunun yanıtını arıyor: “Sizin Popüler Gerçeğiniz Ne?”Gerçekleştirdiği yapımlarla kısa sürede kendi ruhunu ve seyircisini oluşturmayı başarmış olan EKİP TİYATROSU ve 21 yıldır Türkiye'nin dört bir yanında tiyatronun yıldızlarını yüz binlerce seyirciyle buluşturmuş olan TİYATRO İSTANBUL aynı çatı altında birleşerek, bu sezon iki ortak yapıma imza atıyor.Birbirinden farklı iki tiyatronun anlayış, tecrübe ve vizyonu, biri çağdaş biri klasik iki farklı yapımda birleşiyor… Bu ortak yapımların ilki, 21 Ekim’de Dünya Prömiyeri’ni yapacak olan ‘POPÜLER GERÇEK’ oyunu olacak. Genç kuşağın en üretken yazar, yönetmen ve oyuncularından, Afife Ödülü sahibi Cem Uslu’nun yazıp yönettiği oyunun ardından, 20. İstanbul Tiyatro Festivali'nde büyük ilgi gören “MACBETH” geliyor!.. William Shakespeare'in ölümsüz eserinden Sabahattin Eyüboğlu'nun Türkçeye kazandırdığı, Bülent Emin Yarar'ın yönettiği oyun, yeni sezonda EKİP Tiyatrosu & Tiyatro İstanbul iş birliğiyle 31 Ekim’de sezona merhaba diyecek.

 Provaları halen devam eden ve 21 Ekim’de prömiyer yapacak olan Popüler Gerçek, tiyatro dünyasının Afife Ödüllü genç yönetmen, yazar ve oyuncusu Cem Uslu’nun kaleminden çıkma. Oyunda tiyatro, sinema ve televizyon dünyasının usta isimlerinden  Kerem Atabeyoğlu, Almıla Uluer Atabeyoğlu, Emel Çölgeçen, Nihal Usanmaz ve Cem Uslu rol alıyor.

 SALONDAN DÜNYAYA TAŞACAK OYUN!

Oyun esnasında, sahne üzerinde kullanılan cep telefonuyla interaktif bir iletişim ağının kurulacağı oyunda, oyunun bazı bölümleri, internet aracılığıyla hem salondaki, hem evlerindeki insanlar oyuna dahil edilecek. Seyirci oyunun konusu gereği twitter’dan yapılacak bir oylamaya katılacak. “Popüler Gerçek”in finalini izlemek isteyenler ise gelip oyunu izlemek zorundalar. 

Popüler Gerçek 21, 22 ve 27, 28 Ekim tarihlerinde, saat 20.30’da, Profilo Kültür Merkezi Büyük Salon’da!

 

YAZAN ve YÖNETEN: Cem Uslu

SÜPERVİZÖR: Kerem Atabeyoğlu

SAHNE TASARIMI: Başak Özdoğan

IŞIK TASARIMI: Erdem Çınar

MÜZİK: Orhan Enes Kuzu

ASİSTANLAR: Birnil Sarıkaş, Balahan Gürel, Uğucan Güngör.

AFİŞ: Savaş Çekiç

 

OYNAYANLAR: Kerem Atabeyoğlu, Almıla Uluer Atabeyoğlu, Emel Çölgeçen, Nihal Usanmaz, Cem Uslu.

 

OYUN TARİHLERİ:

21 Ekim Cuma  /  20.30  /  Profilo Kültür Merkezi Büyük Salon

22 Ekim Cumartesi  /  20.30  /  Profilo Kültür Merkezi Büyük Salon

27 Ekim Perşembe  /  20.30  /  Profilo Kültür Merkezi Büyük Salon

28 Ekim Cuma  /  20.30  /  Profilo Kültür Merkezi Büyük Salon

 

Almina Besra BABAR

Bu haberi nasıl buldunuz :
0 ziyaretçiden ortalama 0 puan.
Bu haber 705 defa okundu
DUVARA ÇARPARAK...
FOÇA’YA YERLEŞECEĞİZ...
Paylaş :     Arkadaşına Öner

  Diğer Kültür & Sanat HaberleriEn Çok

Bu Hafta

Bu Ay

Belediye baskan aday...Warning: mysql_close(): 4 is not a valid MySQL-Link resource in /home/habercad/public_html/haber_oku.php on line 369