Kadın Haberleri

  Ana Sayfa » Kadın » BU İPUÇLAR NELERDİR...
example1
               
30 Ağustos 2015 Pazar 13:09:34 

BU İPUÇLAR NELERDİR...


Siz de her kadının hayali olan dolgun dudaklara sahip olabilmek istiyorsanız bu ipuçlarına bir göz atın.Dudaklarınız ince olduğu içiz üzülmeyin. Birkaç küçük ipucu, biraz makyaj hilesi, biraz da el marifetlerinizi konuşturarak daha dolgun dudaklara sahip olabilmeniz mümkün.
 
İşte başlıyoruz...
 
Dudak kalemi
Dudak kalemi iyi bir dudak makyajının en önemli şartıdır. Rujunuzu sürmeden önce dudak çizgi hatlarınıza rujunuz veya teninizle uyumlu bir kalem kullanarak ince bir hat çizin. Ardından bu hattı dağıtarak daha doğal bir görünüm kazandırın. Bir başka dudak kalemi ile dudağı daha dolgun gösterme tekniği ise sedefli ve şampanya tonlarında bir dudak kalemini üst dudağınızın tepesindeki üçgeni çevreleyerek çizmek ve dağıtmak. Sonrasında aynı işlemi alt dudak çizginizin tam ortasını benzer biçimde çizerek uygulayın. Bu teknikle, görsel illüzyon yaratarak dudaklarınızı daha dolgun gösterebilmeniz mümkün.
 
Peeling
Ruj kullanmadan önce dudak derinize biraz basınç uygulayarak peeling yapabilirsiniz. Bu işlem, dudaklarınızdaki dolaşımı artırır ve pürüzsüz dudaklara kavuşmanızı sağlar. Cansız ve bakımsız dudaklar, daha ince bir görünüme sahiptir. Nemli bir sünger veya diş fırçasıyla peeling yapabilirsiniz. Mesela, duş sonrası iyice nemlenmiş dudaklarınızı nemli bir havlu yardımı ile dairesel hareketlerle ovalayarak dudaklarınızı ölü deriden arındırmış olursunuz. İşlem sonrasında dudaklarınızın yumuşacık, pürüzsüz ve böylece daha dolgun göründüğünü fark edeceksiniz.
 
 
 
Dudak kontürü
Yüz kontürünün fark yaratan etkisini eminiz ki duymuşsunuzdur. Çok daha kolay bir şekilde yapılabilen dudak kontürü de bir o kadar işe yarayan bir yöntem. Kontür için iki yöntem kullanabilirsiniz. Birincisi; alt dudağınızın tam orta çizgisini kahverengi kalemle hafifçe boyamak. İkincisi ise; alt dudak çizginizin hemen tenle buluştuğu yere, ten renginizden iki ton koyu bir kalemle hafif bir çizgi çekmek. Deneyin, sonucu çok seveceksiniz.
 
Açık tonlar
Parlak veya mat. Açık renk rujlar, koyu renklere göre her zaman daha dolgunlaştırıcı bir etkiye sahiptir. Ten renginize yakın bir ruj, dudaklarınızda daha sınırsız bir görünüm sağlar. Oysa koyu renkler dudakları sınırlar ve daha ince görünmesine neden olur.kadın&kadın.net
Bu haberi nasıl buldunuz :
0 ziyaretçiden ortalama 0 puan.
Bu haber 978 defa okundu
HOLLANDA VE LETONYA KADROSU BELLİ OLDU...
BÜSTİYERLE DIŞARI ÇIKTI...
Paylaş :     Arkadaşına Öner

  Diğer Kadın HaberleriEn Çok

Bu Hafta

Bu Ay

18 kisi gozaltinda.....Warning: mysql_close(): 4 is not a valid MySQL-Link resource in /home/habercad/public_html/haber_oku.php on line 369